Pół miliona nie wystarczy ...

Można być głupcem, można nawet być głupcem do potęgi entej. Można. Nigdy nie można za to głupoty usprawiedliwiać, nawet tak pokaźną sumą jak pół miliona złotych.

Czytaj dalej

10.08.2017

Nie ucz kochać Pana Boga !

„Nie ucz kochać Pana Boga” - takie słowa usłyszałam od pewnego księdza podczas spowiedzi. Oj, to mnie zabolało ... Czy można być tak bezczelnym, zarozumiałym i pewnym siebie, żeby uczyć miłości Pana Boga? Można, jestem tylko grzesznikiem …

Czytaj dalej

27.07.2017

Kremówka dla Jana Pawła

A gdyby tak 27.04.2017 zebrać się w jednym miejscu np. na Placu Wszystkich Świętych w Krakowie, a potem podchodzić do najbardziej samotnych, opuszczonych, smutnych, starszych ludzi i tak po prostu zaprosić ich na kawę i ciastko? Przysłowiową kremówkę? Czy nie byłoby to najpiękniejszym wspomnieniem świętego Jana Pawła II? Nie, nie duże, wielkie imprezy, koncerty, tłum anonimowych ludzi. Tylko spotkanie jeden na jeden. Tu i teraz.

Czytaj dalej

13.04.2017

Przepis na sukces

Źródło mojego szczęścia i sukcesu? Jakiegokolwiek! Codzienna Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Oooo, to takie niepopularne. „Myślałem, że pani zdradzi coś bardziej oryginalnego ...”

Czytaj dalej

25.02.2017

Jan Paweł II odtrutką na Wisłocką

Co to za świat, w którym do rangi bohaterki podnosi się kobietę, która trzykrotnie dokonała aborcji, żyła w związku zwanym trójkątem, a antykoncepcję i prawo do aborcji uważała za świadome rodzicielstwo. I co z tym wszystkim wspólnego ma Jan Paweł II?

Czytaj dalej

29.01.2017