« Żyć przeciwieństwami

„Pana” Boga już nie ma … przynajmniej w Szwecji

29.11.2017

Ani się obejrzymy, a w żłóbku będzie leżała dziewczynka albo miś uszatek. Ten ostatni może będzie wystarczająco neutralny światopoglądowo.

Świat idzie do przodu. A tu człowiek dostaje zadyszki, bo po prostu nie nadąża. W nowoczesnej i postępowej Szwecji kościół protestancki zakazał używania rodzaju męskiego w odnoszeniu się do Pana Boga, gdyż to może dyskryminować kobiety, narażać je na brak równości w stosunku do mężczyzn. Zresztą Pan Bóg nie jest człowiekiem więc nie ma płci, (ale odkrycie !!!). Pojawia się kilka poważnych problemów natury czysto teologicznej:

  1. Co ze wcieleniem Syna Bożego? Ostatecznie to Pan Bóg ups … Bóg wybrał kto, kiedy i w co, a raczej kogo się wcieli … ale kto by się tym przejmował.

  2. Jaką modlitwą zastąpić Ojcze nasz … fundamentalna modlitwa, chyba jedyna, którą nauczył nas sam Jezus Chrystus … no cóż … mężczyzna … nie liczy się

  3. A Trójca święta? Sami faceci: Ojciec, Syn i Duch św. ….

  4. Co z wyborem apostołów, tysiącami obrazów, które przedstawiają Pana Boga jako mężczyznę? Jak to co? Spalić !! Zniszczyć.

Wszystko można sprowadzić do absurdu. Nawet Ciebie PANIE Boże!

Pan Bóg z pewnością ma poczucie humoru i wcale nie zdziwiłabym się, gdyby po śmierci przywitał zagorzałych zwolenników tego pomysłu w garniturze pod krawatem i słowami: Witam, to ja PAN BÓG :)

Polub mój blog Bądź blogosławiony na FACEBOOKU

fot. wysokieobcasy.pl

Wpis w kategorii: Polemiki

1 Komentarz

  • Jasne. Zapomniala Pani dodac, ze ten Bog, ktory dla ludzi zszedl na ziemie, to blondasek z niebieskimi oczkami byl, jak to na obrazach przedstawiany. I lezy w polskiej szopie,wsrod sniegow, z istotkami o bialych skrzydelkach... A ze to ma malo wspolnego z prawda, to Pani nie przeszkadza? Jezus urodzil sie jako Zyd, ciemnowlosy i ociemnej skorze -tak,jak jego sasiedzi. Dzis Panstwa czytelnicy nie wpusciliby Go do Polski. Bog, szanowna Pani, jest bytem doskonalym - i jako taki, plci nie ma. Jahwe jest bezplciowy. Duch,zapewne tez. Jezus plec mial, w ziemskim wcieleniu. Zeby robic afere, ze w Kosciele mowi sie "Bog", a nie "Pan Bog", to juz przejaw malej wiary.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu