« Pan Bóg przemawia ze sceny teatralnej Po raz ósmy będę mamą ;) »

Módl się za mną, żebym nie została starą panną ;)

20.03.2017

Pragniesz wyjść za mąż? Znaleźć właściwą żonę? Może warto zwrócić się w tej sprawie do świętego Józefa.

Dziś Kościół obchodzi uroczystość świętego Józefa, oblubieńca Maryi. Zdecydowanie musiał być niezwykłym człowiekiem. Na kartach Pisma Świętego występuje kilka razy i raczej za dużo nie mówi. Wiemy jednak, że był prawy, troskliwy, pracowity. Jego życie właściwie zostało wywrócone do góry nogami, gdy okazało się, że Maryja będzie matką Syna Bożego, a mimo to ciągle ufał Najwyższemu i pokornie przyjmował wszystko, co go spotykało.

Dla nas kobiet powinien być wzorem mężczyzny, jakiego powinnyśmy szukać. Dla mężczyzn powinien stać się wzorem do naśladowania w byciu mężem i ojcem.

Święty Józef jest patronem małżeństw, a osoby pragnące założyć rodziny zwracają się do niego, by wyprosił im dobrego małżonka.

Czujesz w sercu, że twoim powołaniem jest małżeństwo? Może warto dziś zwrócić się z prośbą do świętego Józefa.

Poniżej zamieszczam mój wiersz-modlitwę, który ostatnio przyszedł mi do głowy i obrazek przedstawiający rzeźbę Świętej Rodziny Timothy'ego Schmalza, którą odkryłam jakiś czas temu, a pięknie ujmuje miłość Józefa, Maryi i Jezusa. 

Święty Józefie
Módl się za nami
Co byśmy nie zostały
Starymi pannami

Święty Józefie
Wstawiaj się za nami
Co by nam dane było
Zostać dobrymi żonami

Święty Józefie
Oręduj za nami w Niebie
Co by się znalazł
Kawaler na miarę Ciebie

Święty Józefie
Nie gardź naszymi prośbami
Bo chcemy zostać
Godnymi mężami

Święty Józefie
Módl się za nami
Bo chcemy także być
Wzorowymi ojcami

Święty Józefie
Oręduj za nami w Niebie
I wyproś nam damę serca
W potrzebie

Święty Józefie
Wstawiaj się za nami
Bo chcemy zostać
Prawdziwymi rycerzami

Święty Józefie
Zgodnie wołamy
(kawalerzy i panny)
Nie chcemy być już sami
Więc módl się za nami

Myśl na dziś: "Miłość, czystość i pokora, to są trzy królowe, które występują zawsze razem. Jedna bez drugich nie może istnieć" (ks. Bosko).

Brak komentarzy

  • Strasznie Pani dziękuję
    (jetsem prawie 30 letnia panną, z problemami zdrowotnymi, nie mogę miec dzieci i myśle sobie kto mnie zechce :) ale Pani teksty dają mi nadzieję. Bardzo dziękuję! :) Musze dodac (bo inaczej obraziłabym Pana Boga :) ) że nie jest w moim życiu tak źle, oprócz tych problemów mam świetną pracę, spełniam swoje marzenia, mam hobby i ogólnie jestem szczęsliwa, ale przydałby się Ktoś kto by ze mną chciał np adoptowac dzieci. ALe kogo o takie coś prosić... Pani tekst daje nadizeje :) dziękuję

  • Modliłam się do św. Józefa o dobrego męża i takiego dostałam, choć długo nie potrafiłam tego dostrzec i docenić. Dzięki św. Józefowi, jego wstawiennictwu mamy też dzieci i czekamy bo najpewniej jutro lub pojutrze przyjdzie na świat kolejne;) i tak zupełnie przypadkiem okazuje się, ze dziś kończę kolejną 30 dniową nowennę w intencji szczęśliwego rozwiązania, jutro mam iść do szpitala a dziś Kościół obchodzi uroczystość tego świętego patrona;) Święty Józefie dziękuję ;)

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu