« Pan Bóg cię widzi i wie, czego ci potrzeba W dniu Matki zadzwoń do Babci :) »

Za przyjaciół obierz sobie Jezusa i Maryję

19.05.2017

"Prawdziwa przyjaźń to doskonała harmonia tego, co ludzkie z tym, co boskie" (Cyceron).

Św. Dominik Savio nie daje mi spokoju. Miałam okazję ostatnio przeczytać jego biografię i różne zdania z książki do mnie wracają. Szczególnie to o przyjaźni z Jezusem i Maryją. Dominik musiał być niezwykłym chłopcem, skoro w dniu Pierwszej Komunii Świętej zapisał sobie cztery postanowienia, a wśród nich to, że Jezus i Jego Matka będą mu przyjaciółmi. 

Tak często szukamy przyjaciół. Chcemy mieć kogoś od serca, kogoś z kim można dzielić myśli, uczucia. Kogoś, kto wysłucha. Szukamy i nie zawsze znajdujemy, albo trafiamy na osoby, które zupełnie nie nadają się na przyjaciół. Zdarza się, że nawet zjedzenie przysłowiowej beczki soli nie wystarczy i nie zawsze można poznać przyjaciół w biedzie. 

Zapominamy, że najlepszymi przyjaciółmi, jakich możemy sobie obrać to Jezus i Maryja. On oddał za nas życie, kocha nas miłością, której żaden człowiek nie potrafi wyrazić słowami. To jest Boska miłość - wieczna i trwała. Ona - kochająca Matka, która słucha swoich dzieci i pragnie, by zostały zbawione. 

To Oni towarzyszą nam każdego dnia. Pragną spotkania z nami. Słuchają. Nigdy jednak się nie narzucają. To od nas zależy, czy otworzymy serce i zdecydujemy się na przyjaźń z nimi.  

Jeszcze jest maj, więc zachęcam do Litanii Loretańskiej. Czerwiec już niedługo, więc możemy sobie przypomnieć Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Myśl na dziś: "O Maryjo, Tobie oddaję moje serce. Spraw, aby zawsze pozostało Twoim. Jezu i Maryjo, bądźcie zawsze moimi przyjaciółmi. Lecz proszę Was, pozwólcie mi raczej umrzeć, niż gdybym miał nieszczęście popełnić choć jeden grzech" (św. Dominik Savio).św. Dominik Savio

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu