• 24.09.2016
  Moc Jezusa

  Ojciec na Górze Tabor powiedział: "Słuchajcie Go", więc nadstawiam ucha. A dzisiaj Jezus mówi: "Weź sobie te słowa do uszu", czyli nie pozwól, żeby one przeleciały obok ciebie. Będzie coś ważnego!

  więcej

 • 19.09.2016
  Jasno o świetle

  Łk 8, 16-18 "Jeśli ktoś zapalił lampę", ona świeci. Jeśli lampa nie świeci, to znaczy, że nie udało się jej zapalić. "Uważajcie więc, jak słuchacie".

  więcej

 • 17.09.2016
  Naszych biją, czyli jak łatwo uwolnić demony...

  Powstrzymywałam się od pisania na ten temat, ale stało się... Po kolejnym doniesieniu o Polaku zaatakowanym tylko za to, że rozmawiał po polsku w brytyjskim Telford, wstawiam tekst, który napisałam kilka dni temu:

  więcej

 • 14.09.2016
  Chwalebna szubienica

  I coby tu dzisiaj zaśpiewać w czasie Eucharystii? Coś wielkopostnego o krzyżu? Niby pasuje, ale wyjdzie jakoś smutno, a nie o to chodzi... Jakąś pieśń chwały? Tak! Bo to dzień triumfu Krzyża! Patrzymy na Krzyż i cieszymy się zwycięstwem, jakie się na Nim dokonało. Chlubimy się Krzyżem! Umieszczamy Go w widocznych miejscach i nosimy na szyi. Czy nas pogięło?!!!

  więcej

 • 13.09.2016
  Przede wszystkim Jezus, głupcze!

  Wczoraj napisałam tekst zaangażowany społecznie. Na gorący temat. Dość dobry tekst. I kiedy już go miałam wysłać, coś mniej powstrzymało przed kliknięciem ikonki "opublikuj". A dzisiaj zupełnie odeszła mnie chęć ruszanie tamtych spraw.

  więcej

 • 09.09.2016
  Belki i drzazgi

  Gdy wyciągniesz belkę ze swojego oka, przejrzysz - mówi do mnie Pan - Wtedy zobaczysz, że bliźni ma oczy.

  więcej

 • 08.09.2016
  Przeżyjmy to jeszcze raz!

  Zebrało się mi dzisiaj na wspominanie ŚDM. A może nie tyle o wspominki chodzi, ile o to, że dopiero z biegiem czasu zaczyna do mnie docierać waga i treść tych wydarzeń, które pośród nas się dokonały.

  więcej

 • 07.09.2016
  A jednak się kręci...

  Jakoś trudno mi zebrać myśli po wakacjach. I chyba nie tylko dlatego, że błoga, ciepła kanikuła wygładziła mi zwoje mózgowe jak prostownica do włosów. Jest w tym coś więcej.

  więcej

 • 04.09.2016
  Małe jest piękne

  Za chwilkę wyruszam na Jasną Górkę. Tak, to nie literówka z tą "Górką". Jasna Górka jest koło Ślemienia (okolice Żywca z pięknymi widokami na Beskidy) i jest małym, miejscowym sanktuarium Matki Bożej. Właśnie dzisiaj ten wizerunek Madonny będzie koronowany.

  więcej

 • 31.08.2016
  Gdy świadkiem jest tylko lustro...

  Witam wszystkich po wakacyjnej przerwie. Ta przerwa to coś więcej niż tylko brak wpisów na blogu. Milczenie baaaaardzo służy głoszeniu, gdyż słowo musi najpierw dojrzeć w ciszy. Bez tego głoszenie przeradza się w czczą paplaninę, a tej jest już i tak za wiele.

  więcej