Matka, która wszystko rozumie

dodane 09:18

Massys Madonna on Crescent

Massys Madonna on Crescent

zdjęcie: Wikipedia

Spójrzmy na ten rozpoczynający się nowy rok z nadzieją, bo Maryja towarzyszy nam od jego samego początku.

Dziś uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Naszej niebieskiej Mamy. Tej, która rozumie tak wiele.

Gdy się zastanowimy, to Ona naprawdę sporo przeszła w życiu. My czasami patrzymy na Nią jak na osobę z kompletniej obcej planety i dodatkowo odległej. A Ona przecież jest tak blisko. Chce nas prowadzić do swojego ukochanego Syna.

Mamy tak wiele, naprawdę wiele przykładów, dowodów, że Ona interweniuje, wstawia się za nami u swojego Syna. Słucha. Rozważa. Matka, która wszystko rozumie. Nasze rozterki, nasze problemy, nasz radości.

W sumie jest to niesamowite, że nowy rok zaczynamy z Nią.

Większość z nas pewnie może być jeszcze nie do końca obudzona, jeśli się wczoraj/dzisiaj bawiła. Ale może warto już po otworzeniu oczu przez chwilę zastanowić się nad dzisiejszą uroczystością.

Maryja chce nas prowadzić przez cały rok, chce nam wskazywać kierunek, którym jest nasza świętość, Niebo. Może warto inaczej spojrzeć na ten rok, jako rok z Maryją. Złapać za różaniec każdego dnia i odmówić chociaż dziesiątkę, albo po prostu westchnąć jedną „Zdrowaśkę”, a może lubicie litanie. Ja bardzo lubię litanię loretańską, która towarzyszyła mi codziennie przez Adwent.

Spójrzmy na ten rok z nadzieją, bo Maryja wyciąga do nas swoją dłoń i chce nam towarzyszyć każdego dnia.

Myśl na dziś: „Maryja Wspomożycielka przez swego Boskiego Syna uczyniona została pośredniczką łask i cudów zsyłanych przez Najwyższego” (św. Jan Bosko).

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

4

5

6

7

9

10

12

13

14

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 21.10.2019