« O przestrzeni publicznej Wybieram wszystko »

Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!

10.02.2018

Jeśli aktor porno, mógł z powodzeniem udawać w mediach generała z otoczenia Prezydenta Trumpa i kształtować opinię publiczną, to zaprawdę, przyszły na nas trudne terminy, że tak Sienkiewiczem pozwolę sobie powiedzieć.

Normalnie ludzie sobie ufają i to, przy elementarnej kulturze i moralności, wystarcza. Ale dzisiaj nie. Dzisiaj ludzkie zaufanie, trzeba w pewnych sytuacjach wesprzeć bacznym rozeznawaniem. Ojciec kłamstwa i jego liczne dzieci, za nic mają prawdę, a liczą się jedynie z doraźnym zyskiem. A my, mamy być prości jak gołębice, ale także przebiegli jak węże. A wąż zanim coś łapnie, to sprawdza tym swoim języczkiem, czy to aby jadalne. 

"Wszystko badajcie, a zachowujcie to, co szlachetne" - mówi Paweł. W innym zaś miejscu Pismo przypomina nam, że szlachetność kruszcu sprawdza się w ogniu.

P.S. Aha, jakby ktoś wątpił, to mogę mu przesłać dokument, że naprawdę jestem siostrą zakonną :-)

1 Komentarz

  • ...ach gdyby Jesus mial Taki dokument...no ale widzac "ciag" do prawdy Co poniektorych...i tak by nie starczylo...bo Co ma wisiec nie utonie...dziwny ten swiat....Taki D I A M E N T ...przyszedl do swich a swoi go nie poznali...Szczesc Boze.

  • Dopisek o dokumencie iz jest sie siostra jest zenujacy.. Niech Siostra tak zyje nawet zdejmujac habit by kazdy mogl w Siostrze zobaczyc Jego dzialanie.. bez potrzeby okazywania dokumentu z ślubów wieczystych..

  • Mam nadzieję, że dla tych, którzy mnie znają świadectwo mojego życia jest czytelne. I wtedy, rzeczywiście, nie trzeba "papierów". Ale ten tekst jest o rzeczywistości medialnej. To całkiem inna bajka.

  • ..ktos tu wybitnie naduzywa dobrodusznosci siostry.....ale nawet przy walentynkach...(ze nie wspomne o popielcu)..niech sie siostra nie daje wpuscic ...w maliny i nawet te wirtualne...:-)))))...Szczesc Boze...w pokucie.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu