Pobożność polskich skoczków jest super!!!

dodane 13:08

Już jutro kwalifikacje do pierwszego konkursu olimpijskiego w skokach narciarskich w Pjongczang. Będę mocno kibicować Kamilowi Stochowi, Maćkowi Kotowi, Stefanowi Hule i Dawidowi Kubackiemu!

Mam nadzieję, że Bóg będzie czuwał nad ich bezpieczeństwem i formą, bo to naprawdę wspaniali zawodnicy! Oglądam ich z prawdziwą przyjemnością i imponuje mi fakt, że, poza wielkim talentem sportowym, są to młodzi chłopcy, którzy mogą stanowić wzór dla innych.


Pasję do skoków przejęłam po synu, który już jako 3-latek, zamiast bajek dla dzieci, chciał oglądać skaczącego Adama Małysza;) Fascynacja się pogłębiała i doprowadziła do powstania kilku dziecięcych kronik sportowych. Nasz kibic kolekcjonował wszystkie wycinki prasowe poświęcone skokom, a wyniki zawodów musiały być starannie drukowane i wklejane do segregatora. Efektem bardzo nieubocznym tej pasji stała się fascynacja matematyką, ponieważ punktacja konkursowa podawana jest zawsze do dwóch zer po przecinku. I okazało się, że przedszkolak potrafi godzinami rozmawiać o ułamkach!!!


Syn dojrzewał, a pasja i matematyczny talent nie mijały. Pewnej zimy zatrudnił dziadka do zbudowania skoczni na małej górce na warszawskim blokowisku. A w tym roku, zamiast grzecznie zjeżdżać z rodziną po wyznaczonej trasie narciarskiej szusował "po krzaczorach", gdzie wynalazł kilka mniejszych i większych pagórków, które nadawały się do skakania. Nogi nie złamał, a radość z pokonania tych wyzwań była ogromna.


Skoki to miód na moje matczyne serce:) Jestem wdzięczna Dawidowi i Kamilowi, że nie boją się mówić o swojej wierze: "Wydaje mi się, że ten znak krzyża pomaga mi być lepszym zawodnikiem. Dzięki temu czuję, że mam na skoczni dodatkowe wsparcie."

To manifest wiary Kubackiego, który jest świadectwem tak bardzo potrzebnym młodym ludziom dzisiaj. Ateiści nie umieją tego pojąć, ale nie mam zamiaru się nimi przejmować. Cieszę się, że kibicuję nie tylko wspaniałym zawodnikom, ale też dobrym ludziom!

 

P.S. W pierwszym treningu przed zawodami zwyciężył Dawid Kubacki, w drugim - Kamil Stoch. Super wiadomość!

nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 20.05.2024

Ostatnio dodane

Kategorie