« Nie myśl za dużo 26 lipca - dniem dziadków i rodziców? »

Nie skupiaj się na tym, czego nie masz

17.07.2017

Skup się na tym, co masz, bo może się okazać, że masz więcej niż myślisz.

Często skupiamy się na tym, czego nie mamy. Porównujemy nasze posiadanie z innymi. Ona ma to czy tamto, on ma więcej niż ja. On ma pracę, a ona ma męża. On ma trzy samochody, ona studiuje czwarty kierunek. I tak dalej i tak dalej. Można wymieniać bez końca. 

Każdy z nas ma jednak inną drogę. Mogę porównywać mój stan posiadania różnych rzeczy, talentów z innymi. Nikt mi tego nie broni, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto ma więcej, może być zdolniejszy i będziemy się wpędzać w depresję.

Ostatnio miałam przynajmniej dwie rozmowy o "posiadaniu". Konkluzje były następujące: każda ze stron może siąść i płakać, bo robimy zupełnie różne rzeczy, a może chciałybyśmy robić to, co robi druga strona. Nie ma to jednak sensu, bo nasze drogi są zupełnie inne.

Pan Bóg wobec każdego z nas ma różne plany. Owszem my trzymamy ster w naszych rękach, podejmujemy decyzje, ale jeśli wpuścimy Boga do naszego życia, odkryjemy, że mamy więcej niż dostrzegaliśmy na początku. Zaczniemy się skupiać na tym, co mamy, a nie na tym, czego nie mamy.

Bóg naprawdę wie, czego nam potrzeba, w odpowiednim momencie się o to zatroszczy.

Myśl na dziś: "Jeżeli chcesz żyć szczęśliwie, trzeba zasłużyć sobie na to dobrym sercem, które potrafi kochać przyjaciół, być cierpliwym i wspaniałomyślnym dla nieprzyjaciół, płakać z tymi, którzy płaczą, nie zazdrościć szczęścia innym oraz wszystkim czynić dobrze" (św. Jan Bosko).

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu