• Dziś 08:17
  #30 Osobiście spotkałem ks. Blachnickiego

  Dziękuję Bogu, że osobiście spotkałem Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Przygotowując się do kapłaństwa słuchałem jego wykładów.

 • 24.02.2021
  #29 Dziękuję za bycie prawdziwym Świadkiem

  Dziękuję za Wspólnotę Ruchu Światło-Życie! Za prawdziwy obraz Żywego Kościoła, przestrzeni, w której poznałem i nadal poznaję Chrystusa, w której uczę się przeżywać Liturgię, w której uczę się modlić, w której uczę się być darem dla drugiego człowieka; dziękuję za wszystkie piękne relację, za wspaniałych ludzi, których poznałem w Ruchu i dzięki Ruchowi.

 • 24.02.2021
  #28 Doświadczam, jak wielkim błogosławieństwem jest wspólnota

  Dziękuję Ci, Ojcze Franciszku, za stworzenie Ruchu Światło-Życie. Wymyślonej przez Ciebie formacji zawdzięczam ukształtowanie mojej wiary: żywą relację z Chrystusem, odkrycie spotkania z Bogiem w Piśmie Świętym, zrozumienie i coraz większą miłość do liturgii, poznanie żywego Kościoła i pokochanie go.

 • 23.02.2021
  #27 Dziękuję za duchową obecność

  Nadal nam pomagasz nieść krzyż codziennego trudu. Dziękuję za twoje myśli, które podczas ostatniej Drogi Krzyżowej w mojej parafii, stały się życiowymi drogowskazami dla wielu osób . Dziękuję za duchową obecność i łaski wyproszone dla moich córek.

 • 23.02.2021
  #26 Pokazał mi, jak bardziej kochać moich bliźnich

  Ks. Franciszek przez przykład swojego życia pokazał mi także, jak bardziej kochać moich bliźnich, przede wszystkim tym, którzy są bardziej potrzebujący ode mnie. Jednym ze sposobów jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka, która uchroniła mnie samą i ludzi wokół mnie, którym mogłam pomóc. Daje mi też odwagę, do kochania członków mojej rodziny mimo różnić, trudności i wyzwań, przed jakimi stajemy.

 • 23.02.2021
  #25 Pokazałeś, że uczeń Chrystusa jest wewnętrznie wolny

  Ojcze Franciszku dziękuję Ci za to, że pokazałeś mi, w formacji Ruchu Światło-Życie wyjaśniłeś i swoim życiem potwierdziłeś, że uczeń Chrystusa jest wewnętrznie WOLNY i czerpie wolność z Krzyża swojego Pana, któremu cały jest oddany.

 • 22.02.2021
  #24 Dziękuję za otwarcie

  Dziękuję za otwarcie i dialog z każdym człowiekiem.

 • 22.02.2021
  #23 Dzięki Tobie cieszę się z życia, bo wiem, że ma ono sens

  Dziękuję Ojcze Franciszku za daru Ruchu Oazowego w moim życiu! Ta piękna, autentyczna duchowość sprawia, że pokochałam lekturę Słowa Bożego, cieszę się z życia, bo wiem, że ma ono sens, że Bóg je tak pięknie zaplanował i darzy łaskami każdego dnia.

 • 22.02.2021
  #22 Dziękuję Ci za Twoją postawę miłości do Kościoła

  Ojcze Franciszku dziękuję Ci za doświadczenie żywej wiary jaką daje mi droga w Ruchu Światło-Życie. Dziękuję Ci za Twoją postawę miłości do Kościoła. To co mnie zawsze zachwyca w Twojej postawie to ciągłe słuchanie Kościoła.

 • 22.02.2021
  #21 Zainspirował mnie do walki o swoją wiarę w Boga

  Co mnie tak inspiruje? Jego postawa uniżenia i ciągłej gotowości do służby. Przecież on napotkał tyle przeciwności na drodze ewangelizowania, ale dzięki miłości i wierze nigdy się nie poddał! Jego służba pomimo przeciwności a nawet cierpienia sprawia, że i ja wiem, by nigdy się nie poddawać!

 • 22.02.2021
  #20 Byłam jakby niewidoma, a teraz widzę światło, które daje mi Chrystus

  Moje życie duchowe, jako chrześcijanina. zmieniło się, odkąd uczestniczyłam w rekolekcjach Ruchu Światło-Życie. Podczas oazy poznałam lepiej samą siebie – gdzie jestem na drodze do Jezusa.

 • 22.02.2021
  #19 Zrozumiałem, że w Kościele powszechnym wszyscy jesteśmy jedną rodziną

  Animatorzy z Polski przyjeżdżają do Afryki specjalnie po to, by prowadzić nas do Pana Jezusa. Czy to nie wyraz tego, ze w Chrystusie wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami?

 • 22.02.2021
  #18 Dał nam mocne dary, zwane zobowiązaniami

  Chcielibyśmy więc podziękować O. Franciszkowi Blachnickiemu za Oazę Rodzin – gałąź rodzinną Ruchu Światło - Życie. Dzięki tej wspólnocie, jej duchowości i zobowiązaniom, które stały się dla naszego małżeństwa ogromnym darem, zbliżyliśmy się do siebie i do Pana Boga oraz wzmocniliśmy więzi rodzinne.

 • 22.02.2021
  #17 Dziękuję Ci za dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

  Ojcze Franciszku, dziękuję Ci za dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Doświadczam tego, że dając z siebie dar trzeźwości, inni odzyskują siły, aby iść drogą Chrystusa w wolności i godności.

 • 22.02.2021
  #16 Odnalazłem miejsce służby w Kościele

  Drogi Ojcze, dziękuję, że przez Ruch Światło-Życie, który powołałeś do istnienia - wzrosła moja wiara, odnalazłem miejsce służby w Kościele (zwłaszcza w dziele ewangelizacji), a także na tej drodze spotkałem swoją Żonę.

 • 22.02.2021
  #15 Dziękuję za wzór kapłańskiego życia

  Ojcze Franciszku! Dziękuję za Twój radykalizm, za wrażliwość liturgiczną, za ufność w codzienną Bożą opiekę, za Ruch Światło-Życie, za Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, za wzór kapłańskiego życia, za metanoię, za "pragnienie oczyszczenia, które wymaga oczyszczenia", za powołanie kapłańskie odkryte w oazie.

 • 22.02.2021
  #14 Dziękuję, że wyprosiłeś mi u Boga kapłaństwo

  Dziękuję, że wstawiałeś się za mną w czasie mojej formacji seminaryjnej. To Ty wyprosiłeś mi u Boga kapłaństwo w którym trwam od 11 lat.

 • 19.02.2021
  #13 Ciągle podążamy za Twoimi znakami

  Ojcze Franciszku dziękuję Ci za pokazana drogę. Chociaż już nie należymy do Domowego Kościoła, ale ciągle mamy w sercach Twoje słowa. Ciągle podążamy za Twoimi znakami. Dzięki nim codziennie rozpalamy nasza miłość od nowa. Wiemy, że małżeństwo to cud. Cud dany od Boga. I codziennie od 13 już lat dziękujemy za ten sakrament.

 • 19.02.2021
  #12 Pokazałeś mi Kościół, który z każdym dniem kocham coraz bardziej

  Nie poznałam Cię osobiście, ale poznałam sercem. Pokazałeś mi Kościół, który z każdym dniem kocham coraz bardziej, gdzie każdy gest, każde słowo, każdy oddech, wskazuje na Jezusa, przez Jezusa i w Jezusie. Dziękuję Ci również że dałeś mi zaprzyjaźnić się z Twoim współpracownikiem, ks Janem Kruczyńskim.

 • 19.02.2021
  #11 Dziękuję, że rozpoznaję swój dom w Kościele

  Ojcze Franciszku, dziękuję za to, że zostawiłeś nam tak mądrą drogę! Zachwycam się Bogiem, Którego na tej drodze odkrywam. Dzięki Twojemu świadectwu i działalności rozpoznaję swój dom w Kościele. Dziękuję!

 • 19.02.2021
  #10 Dziękuję, że możemy iść wytartym szlakiem zobowiązań

  Dziękuję Ci ojcze Franciszku za Ruch Światło Życie i Domowy Kościół. Za odwagę wiary konsekwentnej i wierność charyzmatom. Że wspólnie z mężem możemy iść wytartym szlakiem zobowiązań.

 • 18.02.2021
  #9 Po prostu dziękuję!

  Ojcze Franciszku. Dziękuję za Ruch Światło-Życia, który jest obecny w moim życiu od najmłodszych lat. Za formację, rekolekcje. Po prostu dziękuję.

 • 17.02.2021
  #8 Za uformowanie mojej osobowości i charakteru

  Ojcze Franciszku dziękuję za zapalenie we mnie pierwszej iskry wiary. Przede wszystkim za rozbudzenie pragnienia pogłębiania relacji z Bogiem, lektury Pisma Św. i wsłuchiwania się w Jego głos w Namiocie Spotkania. Za rozkochanie w Eucharystii i byciu świadomym uczestnikiem liturgii (szczególnie dzięki szkole liturgii uważaną wtedy przeze mnie za najnudniejszy punkt programu :) ) Za przyjęcie Niepokolanej do mojego życia.

 • 17.02.2021
  #7 Dziękuję za Twoje życie Kościołem

  Ojcze Franciszku! Dziękuję za Twoje życie Kościołem i dla Kościoła, za niezwykłą miłość do Liturgii, młodzieży, rodzin, a zwłaszcza za miłość do Boga. Dziękuję za to, że pokazałeś całym sobą, co znaczy "zdolność posiadania siebie w dawaniu siebie", na czym polega służba na Wzór Chrystusa Sługi

 • 17.02.2021
  #6 Za odwagę pójścia pod prąd

  Dzięki za Krucjatę Wyzwolenia Człowieka za prawdę która wyzwala i jest sama w sobie dobrem za odwagę pójścia pod prąd zwłaszcza w zjednoczeniu ze zranionymi w kościele.

 • 17.02.2021
  #5 Pozostał mi pozytywny obraz kościoła

  Jako dziecko uczestniczyłam w półkoloniach organizowanych w jednej z miejscowości turystycznych podejrzewam, że przez należących do Ruchu Ś-Ż księdza i zakonnice. Sami we dwójkę zapewniali dla 20 czy 30 dzieci zajęcia w ciągu dnia w okresie śnieżnych ferii zimowych. Nie było to zadanie łatwe część dzieci była miejscowa część przyjezdna, np. przyjeżdżająca na ferie do rodziny w góry.

 • 17.02.2021
  #4 Złamał monopol wychowawczy państwa totalitarnego

  Pociągnął za sobą młodzież. W tym mnie – z moimi młodzieńczymi nadziejami i lękami. Tyle razy słyszałem sarkanie na oazę... Może i nie bez racji. Ale dziś doceniam ją i jej twórcę bardziej niż kiedykolwiek. Bo nie bez racji mówi się, że potrzebujemy nowego ks. Blachnickiego – kogoś, kto znów pociągnie za sobą młodzież do Chrystusa.

 • 17.02.2021
  #3 Pokazałeś mi Kościół żywy

  Księże Franciszku, dziękuję Ci, że pokazałeś mi Kościół żywy, a w nim Jezusa Zmartwychwstałego. I odtąd moje życie jest nowe, chwała Panu!

 • 17.02.2021
  #2 Pozwalał odnaleźć nowe cele

  Pragnę podziękować księdzu Franciszkowi za wzniecenie w sercach młodych autentycznej wiary, której starczyło na kilka pokoleń. Ta rozniecona autentyczna wiara pozwoliła na uporządkowanie życia codziennego. Ich entuzjazm udzielał się innych młodym, żyjącym z dala od Chrystusa. Pozwalał spojrzeć krytycznie na ich życie.

 • 17.02.2021
  #1 Dziękuję Ci za bycie przewodnikiem na drodze mojej wiary

  Dzięki za tę bardzo intensywną podróż duchową. I tą za pierwszym etapem jako ucznia w latach nastoletnich i pierwszych latach formacji seminaryjnej. Dzięki też za tę drugą część, która trwa obecnie od pięciu lat jako współuczestnictwo w Twoim charyzmacie. Dzięki również za poznawanie Twojego duchowego wewnętrznego życia (choć wciąż nie dostępnego nam w pełni do poznania we wszystkich Twoich dziennikach).

Ostatnio dodane

Bądź na bieżąco