« Szczęście bycia Polakiem Talenty i Dzień Ubogich? »

Półprawdy nas nie zbawią

16.11.2017

Półprawdy nas nie zbawią

Mogę uwierzyć tylko tym ludziom, którzy nazywając Marsz Niepodległości marszem faszystów i potępiając rasistowskie hasła, nazwą czarny protest protestem morderców, potępią ksenofobiczne hasła „mój brzuch, moja sprawa”, oskarżą Unię o brak reakcji na eutanazję w Belgii, Luksemburgu czy Holandii, doniosą do praw człowieka na Islandię i Danię, że nie chcą wpuścić dzieci z Downem, odetną się od uchodźców za gwałty nielicznych, będą za delegalizacją Kościoła, bo paru księży popiera samobójstwo i zgodzą się na ekumenizmem tylko wtedy, gdy protestanci potępią Lutra za „zabijać chłopów” czy „podpalać synagogi i szkoły żydów”.

Tam, gdzie nie ma konsekwencji, nie ma miłości a niesprawiedliwość nie jest miłosierdziem. Jeśli ktoś jest za życiem wszystkich, akceptacją wszystkich, zwracaniem uwagi wszystkim i wybaczaniem wszystkim, to mu wierzę. Bo to jest Ewangelia. Cała reszta świata chociaż wydaje się podzielona i walcząca ze sobą, jeśli nie jest konsekwentna w miłości, to naprawdę stoi po tej samej stronie nienawiści i śmierci.

Sprawa jest naprawdę poważna. Bo brak konsekwencji w miłowaniu jest półprawdą. A przecież zbawić nas może tylko cała prawda. Półprawdy prowadzą tylko do wzajemnych potępień.

Wpis w kategorii: Inne

1 Komentarz

  • Księże, konsekwencja? Czy ja coś źle rozumiem? Co też Ksiądz pisze?? Marsz faszystów?? Ksiądz chyba nie przemyślał dobrze tego co napisał!
    Nienarodzone dziecko nie jest sprawą matki, zabijanie to zabijanie, osoba i "dokonania" Lutra są faktem, itd ale Marsz Niepodległości w żadnym przypadku nie był marszem faszystów!!! Nawet jeśli były tam jakieś osoby o takich poglądach....

  • Należy przeczytać komentarz księdza ze zrozumieniem :)

  • Niestety, przyłączę się do p. Teresy, choć rozumiem zabieg użyty w tekście. Nie można zgodzić się na kłamliwą ocenę marszu pod warunkiem, że polemista zastosuje "konsekwentnie" prawdziwą ocenę innych wydarzeń. To nielogiczne. Tak jakby powiedzieć "zgodzę się na to, że masz mnie za kosmitę, pod warunkiem, że konsekwentnie przyznasz iż jesteś człowiekiem".😉

  • dziękuję, bo już myślałam że ze mną gorzej ... :-) na facebooku, zarzucono mi, że nie czytam ze zrozumieniem...

  • Nie czyta Pani ze zrozumieniem.
    Proszę napić się melisy i medytować tą treść i figurę retoryczną, której użył ksiądz Węgrzyniak.

  • Figura retoryczna figurą retoryczną a logika logiką. Polecam Panie Andrzeju podwójną melisę. Chyba że należy Pan do kosmitów?

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu