• Teatr Exit wylądował w garażu, czyli o kulturze z filmem "Kler" w tle

  Kościół i szeroko rozumiana prawica kompletnie nie rozumie, że to, jacy ludzie się stają, to, jakich dokonują wyborów w bardzo dużej mierze absorbowane jest z kultury właśnie. Lewica zrozumiała to dawno i skutecznie na całym świecie wciela to w życie. Widzimy zepsute do szpiku kości pokolenia zachodnich nastolatków – bez wartości, żyjące konsumpcją. To przecież nie wzięło się znikąd. Ci ludzie wchłonęli wzorce z (anty)kultury. I są jacy są. To samo będzie u nas. Przecież już towarzysz Lenin powiedział, że film jest najważniejszą ze sztuk. Gdy piszę te słowa już chyba 1 700 000 ludzi obejrzało film Kler. Nie zamierzam go komentować bo nie mam potrzeby oglądania takich obrazów. Być może paradoksalnie jest on potrzebny mimo wszystko.


 • Wołanie uciśnionych

  I jak myślicie, czy kilka kobiet na sejmowym korytarzu jest w stanie ogarnąć tak dużo aspektów związanych z całym zagadnieniem? Nie ma takiej możliwości! Dlatego trzeba to skończyć, wywrzeć presję na rządzie i rozpocząć rozmowy. W cywilizowany sposób, ze specjalistami w danych dziedzinach, nie w korytarzu sejmu na materacu.


 • Jedni drugich brzemiona noście

  O proteście będzie. Tym w sejmie, podłogowym. Temat widzę gorący, mnóstwo emocji. Nie dziwię się.


 • Sprzedawcy nienawiści?

  Polska. Gorący lipiec. Dosłownie i w przenośni. Chyba już bardzo dawno ten statek nie był tak rozhuśtany. To już nie jest polityka. Wzywanie do przemocy, parcie do rozlewu krwi i groźby wsadzania do więzień za popieranie czy przynależność do określonej partii. To jednak jest pewna nowość. Wygląda na to, że celem działalności części polityków staje się nie tylko zdobycie władzy, lecz zniszczenie konkurentów. To jest gęstniejąca nienawiść, która naprawdę może bardzo źle się skończyć.


 • Spojrzenie znad krawędzi

  Plan realny przenika się z tym duchowym. Są ludzie, a tuż obok nich anioły i demony - toczą nieustanna walkę. A prawdziwy Sąd Najwyższy będzie inny. Zupełnie. Staniemy przed Nim tam za krawędzią na której niedawno stałem. I to On będzie nas sądził.


 • O niebieskim będzie wielorybie...

  To wszystko jest bardzo proste. Pod warunkiem, że naprawdę odrzucimy odruch masowy, a zaczniemy kierować się intuicją.


 • Doskonałość pękniętych naczyń

  Wojtek jest sprawny intelektualnie, ale niestety ma funkcjonujący wyłącznie jeden palec. Wskazujący. Nie wahałem się ani sekundy! Któż lepiej jak nie on będzie „puszczał” sample – podkłady dźwiękowe w naszym spektaklu!!


 • Warszawskie zmagania duchowe

  Patrzę na to co się dzieje i widzę tu coraz bardziej konflikt duchowy niż polityczny. Potrzebujemy mnóstwo mądrości i pokoju. Ani jednego, ani drugiego w nas samych nie znajdziemy w wystarczającej ilości. Musimy powierzyć to Jemu.


 • Wybór?

  Miejcie przynajmniej, do cholery, odwagę, żeby dostrzec to, że te Wasze czarne protesty i nazistowska eugenika to różne gałęzie tego samego drzewa!


 • Halloween, czyli katolików coroczne starcie

  Bóg stwarzając świat rozdzielił ciemność od światłości i ciemność nazwał ciemnością, a światłość światłością. My też tak musimy. Dla siebie i dla innych.

Kategorie