Paweł się nie certoli

dodane 08:41

Prosta, męska rozgrywka. Żadnego mieszkania przed ślubem, żadnego odwiedzania klubów gejowskich, żadnego współżycia z małą siostrą, kuzynką sąsiadką czy żoną ojca.

Dzisiaj Paweł się nie certoli z Koryntianami. Nie ma ciuciu ciuciu. Jesteś we wspólnocie, a żyjesz w rozpuście - spadaj. Jasny prikaz: „Przeto wy, zebrawszy się razem w imię Pana naszego, Jezusa, w łączności z duchem moim i z mocą Pana naszego, Jezusa, wydajcie takiego Szatanowi na zatracenie ciała, lecz ku ratunkowi jego ducha w dzień Pana Jezusa”. Prosta, męska rozgrywka. Żadnego mieszkania przed ślubem, żadnego odwiedzania klubów gejowskich, żadnego współżycia z małą siostrą, kuzynką sąsiadką czy żoną ojca. Wypad. Lepiej będzie, jak osoba przywiązana do ostentacyjnego łamania przykazań poharcuje z ogoniastym, niż gdyby do śmierci żyła w poważaniu i poklasku, bez jednego, który by zwrócił uwagę, sprzeciwił się zakwaszaniu ciasta wspólnot nawet kosztem utraty funkcji, profitów czy dziecka.

W ewangelii Jezus uzdrawia człowieka z uschłą ręką. Na oczach krzywo patrzących na leczenie w szabat faryzeuszy. Czym innym jest jednak łamanie konwenansów religijnych w imię miłości bliźniego, a czym innym przykrywanie religijnością tałatajstw, z których się nie chce zrezygnować.

Paweł wie, że wydanie szatanowi tych, którzy pod płaszczykiem Kościoła budują kościół własnej usprawiedliwianej chuci, może uświadomić im grozę zła, w którym tkwią. A to doświadczenie nieszczęścia być może przyprowadzi ich do Jezusa. Bo na pewno nie sprawi tego poklepywanie ich przez przymilnych pochlebców po ramieniu.

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

5

6

7

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 14.10.2019