Boskie rozmnażanie

dodane 08:01

Prześmiewcom, skupiającym uwagę na samym procesie poczęcia, ginie niezwykłość faktu, że ktoś może się narodzić z misją oddania życia za ludzkość.

Jeżeli Bóg wymyślił tyle sposobów na rozmnażanie, czy nie mógłby wymyślić poczęcia przez zstąpienie Ducha Świętego? Ta konkluzja księdza Węgrzyniaka bardzo mi pasuje. Rzeczywiście, człowiek nie wymyślił żadnego, a jak coś w tym zakresie wygrzebie, to i tak skorzysta z praw świata ustanowionych poza nim.

Prześmiewcom, skupiającym uwagę na samym procesie poczęcia, ginie niezwykłość faktu, że ktoś może się narodzić z misją oddania życia za ludzkość. I żeby Go chociaż mieli zabić tak, jak zabijali baranka paschalnego. Jedno machnięcie, śmierć i koniec. „Niemożliwe jest to, aby krew cielców i kozłów usuwała grzechy. Przeto Chrystus przychodząc na świat, mówi: „Ofiary ani daru nie chciałeś, aleś Mi utworzył ciało; całopalenia i ofiary za grzech nie podobały się Tobie. Wtedy rzekłem: «Oto idę, w zwoju księgi napisano o Mnie, abym spełniał wolę Twoją, Boże»”.

Łukasz ewangelista, opisujący zwiastowanie, nie był apostołem. Podobno był lekarzem. Legenda przypisuje mu autorstwo kilku wizerunków Matki Bożej :) Nawet naszej Czarnej Madonny. Poczęcie, narodzenie przedstawia tak dokładnie, jakby wysłuchał relacji pozującej kobiety. Swobodna opowieść, z cytowaniem dialogów, towarzyszących wydarzeniom uczuć. Niezwykła historia dziewczyny nieprzeciętnej.

Zachwyca mnie jej powierzenie się Bogu aż po niespodziewany efekt zajścia w ciążę. Podjęcie kosmicznej odpowiedzialności, bez żadnych roszczeń czy spodziewania się przywilejów. Słyszała wyraźnie: „Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida.” Nikomu się nie tłumaczyła, sama nie prężyła swoich ramion, by się obronić przed kpiącym z „poczęcia przez Ducha Świętego” światem. Przed kamienującym cudzołóstwo towarzystwem. Wiedziała, że Mojżesz nakazał takie kamienować. Jej wiara w to, że wszystkie okoliczności życia są sterowane przez Najwyższego, że Bóg kocha ją przez wydarzenia, że ochroni ją w tym pełnym kąsających ludzi świecie, jest nieprawdopodobna. Miała około szesnaście lat.

Chwała nastolatkom!

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Dzisiaj: 23.09.2019