Maryjo niepokalanie poczęta, ucz mnie swojego spojrzenia na Boga

dodane 10:38

Dziś w czytaniach lekcja poglądowa na temat tego, jak myśli i działa człowiek z grzechem na sumieniu, a jak ten, który tym grzechem skażony nie jest.

Niedawno udostępniłam obrazek na którym Adam rajski proponuje pierwszej kobiecie: - Ewa ale po co nam jabłko? Zrobimy grilla upieczemy węża… Na co Ewa prychnęła: - Jestem wegetarianką. Inaczej by wówczas wyglądała historia biblijna:)

Dziś w czytaniach lekcja poglądowa na temat tego, jak myśli i działa człowiek z grzechem na sumieniu, a jak ten, który tym grzechem skażony nie jest.

Adam po historii sprzeniewierzenia się poleceniom Boga, jest przerażony. Siedzi w chaszczach pełny lęku. Oboje spychają winę z siebie na innych „niewiasta dała mi owoc”, „wąż mnie zwiódł”. A może i Ten, który stworzył i niewiastę i węża.

I z drugiej strony widzę Maryję, która wobec najpotężniejszego z aniołów jest wstrząśnięta, zmieszana, podekscytowana ale nie przerażona. Bóg objawiający się w aniołach, nie jest Bogiem, którego można się bać. Można się go dopytać, jak On sobie zaplanował to poczęcie Syna Bożego. Żadnych oskarżeń, żadnych wymagań. Przecież usłyszała: „Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. Mogła się spodziewać, purpury, hołdów i bezpiecznego trwania. Musiała jednak uciekać, żyć w ukryciu Nazaretu, w środowisku niepewnym, rodziła w stajni i nie ma w niej wyobrażeń napędzających roszczenia. Całe życie była pełną uwielbienia do Tego, który okazał jej łaskę. Maryjo niepokalanie poczęta, ucz mnie swojego spojrzenia na Boga. Amen

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 18.04.2024