Za kogo dziś uważają ludzie Jezusa Chrystusa?

dodane 12:21

Dzisiejsi opiniotwórcy często nie zadają sobie wysiłku, by Go poznać, co nie przeszkadza im opiniować. 

„Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” – Jezus pyta o krążące o Nim opinie. A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”. 

Za kogo dziś uważają ludzie Jezusa Chrystusa? Spotkałam się z opinią, że jest traktowany jak cienki bolek, mięczak, który nie wykorzystał swojej siły i pozwolił się zabić. Słabeusz. Postać wyłącznie historyczna. Ktoś, kto nie ma wpływu na dzisiejszy świat. Ci, którzy porównywali Go do Jana czy proroków, musieli zetknąć się z Jego mądrością i mocą. Znali pisma i życiorysy Eliasza, Jeremiasza. Dzisiejsi opiniotwórcy często nie zadają sobie wysiłku, by Go poznać, co nie przeszkadza im opiniować. 

„A wy za kogo Mnie uważacie?” – to pytanie z ewangelii dzisiejszej jest skierowane przede wszystkim do mnie. Za kogo Cię uważam? Jakie jest moje doświadczenie wiary?

Ty jesteś Bogiem żyjącym w swoim Kościele. Sterującym wszystkimi okolicznościami tak, by mogła objawić się Twoja chwała. Jesteś Bogiem, który jak Ojciec zachwyca się mną, nawet wtedy, gdy sama nie umiem na siebie patrzeć. Trzyma mnie za rękę i ochrania potęgą swoich aniołów. Jesteś Bogiem umęczonym w ciele wspólnoty Kościoła, noszącym głęboko w sercu wszystkie moje rany i te, które sama zadałam. Uwielbionym w swojej mocy wytrzymania tego, co do wytrzymania nie jest. Jesteś Bogiem zmartwychwstałym, którego Duch ożywia tych, którzy ledwo zipią. Tobie cześć, błogosławieństwo i chwała teraz i na wieki.

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

5

6

7

9

10

11

12

13

14

17

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 21.10.2019