Czemu się niepokoisz?

dodane 10:50

Patrząc na dzisiejszą ewangelię, myślę, że nie jest ważne co się ma, ale to, co jestem w stanie zostawić.

Wczoraj wyciągnęłam z plecaka synka maskę przeciwgazową, naczynia po śniadaniach, słuchawkę telefonu stacjonarnego. Mąż uznał, że obecność gazmaski w tornistrze jest uzasadniona, bo w końcu atak gazowy zawsze się może zdarzyć. Zdziwił się tylko, po co mu w szkole telefon stacjonarny :-)
Patrząc na dzisiejszą ewangelię, myślę, że nie jest ważne co się ma, ale to, co jestem w stanie zostawić. 
Piotr jakby z żalem przypomina Jezusowi: „Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą”. Tak jakby nieustannie nosił w sobie ból straty. Jezus odpowiedział: „Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci lub pól z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym”. 
Uderzyły mnie ostatnio wspomnienia biskupa Nguyen Van Thuan, który 13 lat był więźniem w komunistycznym Wietnamie, z czego 9 lat spędził w samotności. Rozważał nieustannie słowa: „Panie nic cię nie obchodzi że giniemy?” Pewnej nocy usłyszał w swym sercu głos: „Czemu się niepokoisz? Musisz rozróżnić pomiędzy Bogiem i dziełami Bożymi, a więc tym wszystkim, co już uczyniłeś i zamierzasz uczynić – czyli wizytami duszpasterskimi, formowaniem seminarzystów i zakonników, budowaniem szkół i ewangelizowaniem. Wszystko to jest wspaniałym dziełem, dziełem Bożym, ale nie jest Bogiem! Jeśli Bóg chce, byś wszystko to porzucił i powierzył te dzieła Jego rękom, zrób tak i zaufaj Mu. Bóg wykona tę pracę nieskończenie lepiej niż ty, powierzy tę pracę innym, zdolniejszym od ciebie. Ty tylko musisz wybrać między Bogiem, a Jego dziełami”. 
Wyzwól mnie, Panie, od myślenia ile ja zrobiłam, a ile robią inni. Od biadolenia, co ja z tego mam. Od nieustannego kombinowania, co jeszcze zrobić i co na tym zyskać. Spraw, bym odpuściła tworzenie scenariuszy, co za jaką działalność mi się należy. Bym uwierzyła, że Bóg sam wystarczy. Bym przy Tobie była pierwsza – nie ostatnia.

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

5

6

7

9

10

11

12

13

14

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 16.10.2019