Jeżeli ty dobrze wiesz jak smakuje krytyka, bo tak cię wychowywano, to czemu krytykujesz syna?

dodane 06:58

Czy Jezus podjąłby w posłuszeństwie zadanie wybawienia ludzkości przez krzyż, gdyby zza chmurki słyszał szyderczy, powątpiewający śmiech tego, który Go posłał?

Wczoraj przekonywałam pewnego ojca: Jeżeli ty dobrze wiesz jak smakuje krytyka, bo tak cię wychowywano, to czemu krytykujesz syna? Czy lepiej ci się pracowało, kiedy najbliżsi podważali twoje kompetencje? Kiedy traktowali cię jak nieudacznika, który zawsze źle wybiera i wszystko spieprzy? 
W kontekście tej rozmowy zastanawiam się, czy Jezus podjąłby w posłuszeństwie zadanie wybawienia ludzkości przez krzyż, gdyby zza chmurki słyszał szyderczy, powątpiewający śmiech tego, który Go posłał?
Żydzi mieli pretensje o to, że nagle im się jeden Bóg podwoił w oczach. Ale współistotność Ojca i Syna widzę przede wszystkim w niezwykłej jednomyślności i współodczuwaniu zbawiennych dla świata powinności. 
Jezus mówi: „Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Sądzę tak, jak słyszę, a sąd mój jest sprawiedliwy; szukam bowiem nie własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał”.
Podobno światu szkodzą nie tyle złe moce, co leniwi, uśpieni wierzący, którzy nie biorą pod uwagę woli Boga, którego wyznają, nie wsłuchują się w nią i nie idą za jego przynagleniami.
Tych, którzy usprawiedliwiają własną letniość słowami „Pan mnie opuścił, Pan o mnie zapomniał”, dziś Izajasz podrywa: „Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie!”.
W co wierzę? W to, że jestem borokiem, o którym Bóg zapomniał, czy w to, że wszędzie i we wszystkim drga Jego miłość do mnie? W to, że budzi mnie rano posyłając do świata, by wyśpiewywać swoim życiem hymn o dziecku kochanym i prowadzonym przez Boga

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

5

6

7

9

10

11

12

13

14

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 16.10.2019