On jest u podstaw wszelkich działań

dodane 08:18

Niezależnie w jaką wlezę pluchę, czy jestem unieruchomiona chorobą, czy zapycham na dwóch etatach, czy łapnę dwóję czy tróję, w Nim jestem.

Dziś Paweł ewangelizuje Ateny. Przygląda się wyrzeźbionym Posejdonowi, Zeusowi, Herze, Afrodycie i znajduje posąg poświęcony nieznanemu Bogu. Od niego zaczyna przemówienie na Areopagu: „Mężowie ateńscy, widzę, że jesteście pod każdym względem bardzo religijni. Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem: «Nieznanemu Bogu». Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając. Bóg, który stworzył świat i wszystko, co w nim istnieje, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko. On z jednego człowieka wywiódł cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił im właściwe czasy i granice zamieszkania, aby szukali Boga; może dotkną Go i znajdą niejako po omacku. Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. W Nim bowiem żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”.

Czyli tak: niezależnie w jaką wlezę pluchę, czy jestem unieruchomiona chorobą, czy zapycham na dwóch etatach, czy łapnę dwóję czy tróję, w Nim jestem. Z Niego cała moja aktywność lub jej brak. On jest u podstaw wszelkich działań. On jest Niebem w niesprzyjających okolicznościach. On splata wydarzenia, On sprawia, że pojawiają się w głowie dobre myśli. On kreuje w człowieku swoją ocenę sytuacji. On udziela Ducha Prawdy, który doprowadza człowieka do pełnej prawdy. Jego rzeczywistość nie jest czymś niedostępnym. Pozwala się zaczerpnąć, wypełnić człowieka od środka.
Przyjdź Duchu Święty.

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

31

1

4

5

6

8

11

12

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 17.01.2020