Święty Paweł mnie rozbraja

dodane 13:41

Tak se czasem myślę, co zrobić by przerwać to galopujące przekonanie, że wszystko można wyrazić skrótami: kc, bk, nwm, zw, cr. Trzeba żyć szybko.

Nie ma czasu na pełne „kocham Cię” wystarczy kc. Ale czy wystarczy tego kc kiedy na przykład ktoś odpadnie z gry. Rozłoży go choroba, czy finanse rodziny nie pozwolą na kupienie nowego smartfona. Czy jest czas na czytanie o miłości, realizowanie jej, kiedy całe parcie dnia idzie w kierunku zasiąść do kompa i powalczyć o jakieś wirtualne dobro? Nie ma, niestety. 
Święty Paweł mnie rozbraja. Pisze do jakichś tam starożytnych Kolosan słowa, które jakiejś tam Asi z Psiej Wólki w XXI wieku dodają skrzydeł. To jest dopiero komunikacja.
„Chrystus Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego – Pierworodnym wobec każdego stworzenia, bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy to Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie.”
W Chrystusie zostałam stworzona by przerwać ten magiczny ciąg skrótów, by nie tyle żyć szybko, co żyć pełnią życia. Nie muszę gonić za poczuciem własnej godności, spełnienia, misji, bo ją mam w Nim. On mnie dokochał zanim zrobili to rodzice albo Franeczek. On jest pierwszym, któremu udało się oberwać i nie czuć nienawiści, nie opluć tych, co nastawali na Niego i w końcu ukrzyżowali. Tej niezwyklej zdolności do pojednania, poświęcenia komuś czasu, ukochania bliźniego nawet odrzuconego przez środowisko, udziela wszystkim, którzy chcą zaczerpnąć z Jego pełni.
Przykazanie miłości, które mi zostawił, z Nim nie ma znamion sportu ekstremalnego. On ma w sobie niezbędną pomysłowość, potrzebną by pogodzić się po latach, czy przebrnąć przez mur, którym otaczam swój mały świat. Jak mówi dziś Mojżesz w pierwszym czytaniu: „Polecenie to bowiem, które Ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem”. Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.
Ch i w G na w:-):-):-):-) Zagadka, zagadka.

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

31

1

4

5

6

8

11

12

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 17.01.2020