W rodzinie człowiek jest napominany i wspierany

dodane 08:30

Jan Paweł II, wykrzykując „To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry!”, przełamuje mit o tym, że wszystko jest moją prywatną sprawą.

Ewangelia o odwiedzinach Matki i krewnych nakłada mi się na słowa, które wypowiedział papież Jan Paweł II w 1991 na lotnisku niedaleko Kielc. Jan Paweł II, wykrzykując „To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry!”, przełamuje mit o tym, że wszystko jest moją prywatną sprawą. Na prawach syna tej ziemi wytyka to, że pozwalamy na aborcję, że przyjmujemy ją jak zło konieczne. Nawołuje: „I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć! Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. Zbyt długo niszczono! Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczyć!”

W rodzinie nic nie powinno być przeżywane w zakamarkach własnego pokoju. Właśnie w rodzinie człowiek jest napominany i wspierany. Współuczestniczymy w tym, co nam się udaje, ale też w tym, co jest naszą porażką. Przewalają się przeze mnie opinie świata o moich bliskich i w tej zawierusze muszę wybrać, kogo słuchać. Myślę, że w takiej sytuacji byli krewni Jezusa. Wieś rozdeptują tłumy chorych i potrzebujących. Krzyczący opętani, ludzie z wysypkami, krwotokami. I ci ludzie, choć uzdrawiani, wprowadzają w miejscowości zamęt. Na dodatek Jezus nie ma czasu na posiłek, bo ciągle ktoś go szarpie za ramię. I ci właśnie stroskani, podekscytowani bracia z matką Jezusa przychodzą pogadać, wesprzeć, pomóc, bo to jest ich Jezus. Słyszą: „Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je”. Dostają jasny komunikat, Kogo warto słuchać i czym naprawdę się przejmować. Amen.

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 24.10.2020