Współcześni wierzący są wmanipulowani w myślenie, że homoseksualizm jest opcją godną rozważenia

dodane 12:59

Kto wie, że ten rodzaj ekspresji seksualnej jest potraktowany przez Pismo Święte tak, że skóra cierpnie?

„Boże, poganie wtargnęli do Twego dziedzictwa, zbezcześcili Twój święty przybytek” – jęczy dziś psalmista. Żyję w świecie, w którym każdy wie, kim był Jezus. Imię to stało się okrzykiem zdziwienia, zażenowania, czasem gniewu. Niektórzy, używają Go zamiast zwykłego przecinka. Trudno by było znaleźć w Polsce człowieka nieochrzczonego, cóż dopiero poganina. A jednak wiele pogańskich poglądów i rytuałów wkroczyło w mentalność chrześcijan ze sztandarami i kapelą na przedzie.
Czy słowo „dziewica” nie ma dla nas znaczenia w najlepszym razie śmiesznego, archaicznego i nieżyciowego? Wstyd się przyznać. Ksiądz obwieszczający, że odprawił swoją ostatnią Mszę i odchodzi z kobietą, zbiera w swoim kościele oklaski i gratulacje na fb.
Współcześni wierzący nie wiedzą, że są wmanipulowani w myślenie, że homoseksualizm jest opcją godną rozważenia. Kto wie, że ten rodzaj ekspresji seksualnej jest potraktowany przez Pismo Święte tak, że skóra cierpnie? Kto wierzy, że Bóg zna zakamarki serca i wie, z jakich przyczyn ta skłonność w człowieku powstała? Kiedy przychodzi kryzys w sakramentalnym małżeństwie, kto szuka ratunku w Tym, który ma moc ten związek zregenerować? Bóg jest rozwiązaniem problemów ludzkich, a nie katem. Kiedy przychodzi z mocą, przychodzi też z łaską tak wielkiej miłości, że człowiek nie szuka erzaców.
Dziś mówi do nas prorok Baruch: „Panu, Bogu naszemu, należna jest sprawiedliwość, nam zaś rumieniec wstydu na twarzy, (...) królom, zwierzchnikom, kapłanom, prorokom i przodkom naszym, ponieważ zgrzeszyliśmy przed Panem, nie wierzyliśmy Jemu, nie byliśmy posłuszni głosowi Pana, Boga naszego, by pójść za przykazaniami, które nam dał”.
Ewangelia grzmi nad nami: Biadaaa! Biada tym wszystkim, którzy nie chcą się grzmotnąć w pierś i przyznać: zgrzeszyłem. Biada tym wszystkim, którzy powtarzają jak katarynka „jestem dobrym człowiekiem, jestem dobrym człowiekiem”. Babcie mówiły: „Bez Boga ani do proga”. On wyznacza standardy myślenia i jest prawdziwą Miłością – również dla tych, którzy w poszukiwaniu miłości zeszli na pogańskie manowce. Amen.

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 24.10.2020