Jaką mnie Pan zastanie, gdy przyjdzie?

dodane 13:23

Jest taki prosty test na to, czy mi wiele dano.

„Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele powierzono, tym więcej od niego żądać będą” – mówi Chrystus w dzisiejszej ewangelii.
Jest taki prosty test na to, czy mi wiele dano. A właściwie na to ile zdołałam przyjąć.Wystarczy sobie wyobrazić sytuację na niedzielnej Mszy. Wszyscy siedzą odświętni na swoich odwiecznych miejscach i nagle nawą główną podąża kobieta, która oddaje się za piwo za sklepem. Którą nie gardzą mężowie zacnych rodzin. I przechodzi z domu do domu, jak bogini seksu i szmata w jednym. Siada z przodu naprzeciw ołtarza. Moja reakcja na tę sytuację jest probierzem na to, ile miłości Bożej zaczerpnęłam. I wyjdzie czarno na białym, czy obnoszę ordery własnych zwycięstw nad kłamstwem, pożądaniem, złym słowem, tworząc klan pozornie doskonałych. Czy mam świadomość, że jestem tak samo sprzedajna wszelkim przyjemnościom życiowym jak ona, i gdyby nie Jezus, nic by ze mnie nie było. Czy stać mnie na to, by usiąść koło niej, chwycić ją za rękę? Zapłakać razem z nią nad losem, nad ludzką pogardą, nad wykluczeniem, którego nieustannie doświadcza?
Kiedy wzdrygam się na jej widok, znaczy, że niczego nie zaczerpnęłam z oceanu miłosierdzia, współczucia. I że nie mam świadomości, że Bóg kocha wszystkich tak samo. A w moim chrześcijańskim łepku zalęgło się orwellowskie: wszyscy są równi, ale niektórzy są równiejsi.
Czy jestem rządcą wiernym, który dzień za dniem rozdaje miłość Bożą jak pokarm na prawo i lewo? Czy jestem tym, który patrzy wyłącznie na czubek własnego nosa i żyje w poczuciu, że sam sobie do zbawienia wystarczy? Jaką mnie Pan zastanie, gdy przyjdzie?

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

31

1

2

4

6

7

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 11.11.2019