Nie ma słowa w języku ziemskim, które by mogło oddać stan szczęścia, który się przeżywa po śmierci

dodane 08:35

Nie równa się z nim świat wirtualny, który wraz z telewizją, komputerem, komórką wypiera świat realny.

„Do nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka” – błyszczy słowem Księga Mądrości. Jeżeli żyję w nieustannym odniesieniu do życia po życiu, do niego powinnam wychowywać siebie i swoje dzieci. W sobotę w Radio eM słyszałam strzęp opowieści pana Andrzeja Dufka o tym, jak umarł i powrócił. Utkwiło mi w mózgu zdanie: „nie ma słowa w języku ziemskim, które by mogło oddać stan szczęścia, który się przeżywa po śmierci, nie ma też słowa, które by mogło oddać ból, który się czuje przeżywając swoje bezlitosne zachowanie wobec ludzi”.
Nie równa się z nim świat wirtualny, który wraz z telewizją, komputerem, komórką wypiera świat realny. Kiedy słyszę. ile czasu dziennie dzieci spędzają na komórkach czy przy komputerach, to myślę, że wciśnięto im w rączki erzac nieba na ziemi. Myślę też, że nigdy normalni kochający rodzice nie byli tak plugawieni, jak w momencie, kiedy się to wirtualne niebo próbuje ograniczyć. W tym świecie nie ma miejsca na zwykłą, z miłości wynikającą pomoc. Wszystko ma w podtekście: „a będę mógł grać?”. W sumie, gdyby mi się prawdziwego nieba tak chciało jak im grania. byłoby dobrze:-) Cieszę się, że doczekałam czasu, w którym mogę korzystać z dobrodziejstw internetu, ale martwię się, bo widzę też jego przekleństwa.
Księga Mądrości wlewa się w serce nadzieją: „Ci, którzy Mu zaufali, zrozumieją prawdę, wierni w miłości będą przy Nim trwali, łaska bowiem i miłosierdzie dla Jego wybranych”.
Bóg jest Panem wszystkiego, co mnie dotyczy, jest Panem wszystkich dóbr i przekleństw kultury. Nie ma poziomu cywilizacyjnego przed którym On sam stanąłby bezradny. Każdego dnia, w każdej minucie kieruje moimi posunięciami, wspiera Miłością i dodaje sił w walce o miłość. Kluczowym rozwiązaniem jest ewangeliczne: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”. Krok za krokiem, sługa za Panem, rozkaz za rozkazem, intuicja za intuicją, cytat biblijny za cytatem, łaska za łaską, aż do śmierci, a potem to już z górki:-) Amen.
P.S. Świadectwo Pana Andrzeja Dufka można posłuchać na you tube.

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

1

2

3

5

6

7

8

10

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 16.12.2019