„Troszcz się Ty!”

dodane 13:49

Bo czasem jest tak, że to ja walczę zamiast Niego, ja się martwię i zabiegam, tak jakby Go nie było.

Jezus powołuje apostołów, by byli z Nim. Z tego przylgnięcia wynika głoszenie, uzdrawianie, wypędzanie złych duchów. Z przylgnięcia do Boga wypływa też rozeznanie jak postąpić. Niezwykły jest opis z pierwszej Księgi Samuela, ukazujący ukrytych w jaskini owczej Dawida ze swymi ludźmi. Traf chciał, że tę grotę wybrał na toi toi ścigający ich król Saul. Sytuacja jakby sama prosi się o rozwiązanie. Król bezbronny, w sytuacji totalnie niekomfortowej, ukryty przed swoimi trzema tysiącami zbrojnych. Nic tylko machnąć mieczem. I to podpowiadają Dawidowi przyboczni, powołując się na Boga. Dawid rzeczywiście wznosi miecz i... rozcina płaszcz Saula na pół.
Musiało być tam głośno, bo nikt tego nie usłyszał. Dawid wybiera jednak rozwiązanie, które przypomina mi ks. Dolindo. Wylazł z jaskini za Saulem i mówi: „Dlaczego dajesz posłuch ludzkim plotkom głoszącym, że Dawid szuka twej zguby? Dzisiaj na własne oczy mogłeś zobaczyć, że Pan wydał cię w jaskini w moje ręce. Namawiano mnie, abym cię zabił, a jednak oszczędziłem cię, mówiąc: Nie podniosę ręki na mego pana, bo jest pomazańcem Pańskim. Zresztą zobacz, mój ojcze, połę twego płaszcza, którą mam w ręku. Skoro uciąłem połę twego płaszcza, a ciebie nie zabiłem, wiedz i przekonaj się, że we mnie nie ma żadnej złości ani zdrady, ani też nie popełniłem przeciw tobie przestępstwa. A ty czyhasz na życie moje i chcesz mi je odebrać. Niechaj Pan dokona sądu między mną a tobą, niechaj Pan na tobie się pomści za mnie, ale moja ręka nie zwróci się przeciw tobie. (...) Za kim ty gonisz? Za zdechłym psem, za jedną pchłą? Pan więc niech będzie rozjemcą, niech rozsądzi między mną i tobą, niech wejrzy i poprowadzi moją sprawę, niech obroni mnie przed twoją ręką!”.
Absolutne zaufanie w sytuacji zagrożenia życia, wydanie się Bogu. Gdy to czytałam, grało mi w mózgu Dolindowe „Troszcz się Ty!”. Bo czasem jest tak, że to ja walczę zamiast Niego, ja się martwię i zabiegam, tak jakby Go nie było. Powołał mnie, bym była z Nim, by On troszczył się o mnie w sytuacjach ekstremalnych. Amen

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

Dzisiaj: 11.08.2020