W działaniu sprawdza się, czy wierzę Bogu

dodane 08:19

Wiara bez realizowania miłości bliźniego przypomina wiarę demonów, które też „wierzą i drżą” jak mówi Jakub.

Dzisiejsza ewangelia przypomniała mi książkę „Marley i ja”. Historię o nieokrzesanym labradorze retrieverze. Był wulkanem energii, którą rozbryzgiwał w nieokiełznanym doświadczaniu życia. Straty (kosmiczna demolka przy każdej burzy), czasem niebezpieczeństwa (wypad z okna samochodu i bieg z tylnymi łapami w aucie), kompromitacje (wyrwanie stolika w restauracji) budują obraz życia nieprzewidywalnego, ale uciesznego. Autor stwierdza: „Kochaliśmy tego szalonego, starego psa, kochaliśmy go mimo wszystko – a może z powodu wszystkiego”.
Kiedy Jezus mówi: „Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje”, podkreśla, że wiara ma swój załącznik w postaci przyjmowania twardych okoliczności z miłością. I że ten „krzyż”, do którego jesteśmy przypięci jest zyskiem, a nie stratą. Widać to w historii nietresowalnego psa, który uczy życia swoich właścicieli.
I zastanawiam się, czemu wzruszając się nad historią rodziny z wariackim psem, nie jesteśmy w stanie przyjąć, że życie np. z dzieckiem z zespołem Downa może być jeszcze lepszą szkołą miłości. Niestandardową, szaloną, ale bogatszą niż wylegiwanie się na Malediwach.
Wiara bez uczynków jest martwa. W działaniu sprawdza się, czy wierzę Bogu. W trudnych okolicznościach krzeszę z siebie ten rodzaj miłości, który ma moc spiżu. W sytuacji „krzyża” tracę tych, którzy nie lubią jego niewygody. Zyskuję tych, którzy wierzą bardziej i rozumieją więcej. Wiara bez realizowania miłości bliźniego przypomina wiarę demonów, które też „wierzą i drżą” jak mówi Jakub. Którzy wymyślają aborcje eugeniczne, eutanazje i jeszcze usprawiedliwiają je dobrem tego, którego eliminują.
Panie Jezu, przymnóż mi wiary. Amen.

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

1

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 05.07.2020