Gdyby Bóg stworzył środek zabijający koronawirusa raz na zawsze. Świat byłby piękniejszy?

dodane 10:56

Nie byłby. Dlaczego?

A gdyby tak puścić wodze fantazji? Gdyby tak Bóg stworzył jakiś środek zabijający koronawirusa raz na zawsze. A potem go pomnożył. Świat byłby piękniejszy?

Nie byłby.

Po rozmnożeniu chleba Jezus był śledzony. Traktowany jak swoisty stoliczek z bajki „Stoliczku nakryj się”, „złoty osiołek i kij z worka” braci Grimm.

Kiedy w końcu ludzie zafascynowani cudem znaleźli Jezusa, zapytali: „Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boga?”. I nie chodziło im o zjednoczenie z Nim, ale o jakiś trick, by móc z mocą Bożą zrobić wszystko, co się zapragnie.

Iluż takich było, chcących mieć władzę większą niż chce Bóg. Ferdynand Ossendowski przemierzał Mongolię, by poznać wiedzę tajemną dla potrzeb polityki. Macherzy od mediów zgłębiają wiedzę na temat oddziaływania na tłum. Komputerowcy wierzą, że algorytmy rządzą rzeczywistością.

Dostali odpowiedź: „Na tym polega dzieło Boga, abyście wierzyli w Tego, którego On posłał”.

Cud był po to, by uświadomić sobie możliwości Boga, a nie po to, by je wykorzystać dla swoich doraźnych korzyści. Był po to, by zachwycić się Bogiem i przy Nim pozostać. By budować relację i napełniać się tym, co było pierwszą przyczyną cudu. Miłością do tych, którzy spragnieni chleba otrzymali Jego naukę i łaskę.

W trudnych czasach Bóg pomnaża miłość. Wrażliwość na drugiego człowieka. Wciąż pomnaża siebie w postaci chleba i wciąż udziela Ducha. Jeżeli tego nie cenię, jestem jak ci, którzy bardziej doceniali efekty specjalne niż miłość, która je uruchomiła.

Miłość jest tym, co uszczęśliwia mój dom, dodaje skrzydeł w pracy, jest podstawą kreatywności i pokojowego współistnienia. Jego miłość niweczy patologie i choroby. Jej mi brakuje najbardziej i wiary w Tego, który ma najlepszy sposób na moje życie. Amen.

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 24.10.2020