Mamy przykazanie, które nie pozwala mi szastać imieniem Jezus

dodane 13:15

zdjęcie: Pexels

Czasem jednak zdarza mi się je wypowiadać w chwili najwyższego stresu. Jest synonimem słowa „ratunku”, wezwaniem najwyższej instancji do pomocy. Nie zawsze tak było.

Kiedyś zauważyłam, że imię „Jezus” w moich ustach jest wypowiadane ze złością. Jakby On był przyczyną wszystkich moich kłopotów.

Jezus mówi dzisiaj: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych”.

To, jak podchodzę do Jezusa w chwilach utrudzenia i obciążenia, mówi o tym, jaki obraz Boga w sobie noszę. Czy jest to „Król sprawiedliwy i zwycięski”? Czy jest to Bóg zakładający jarzmo wydarzeń, które jest ponad siły, czy biorący je z mojego grzbietu jak kochający Tatuś? Który jest zdolny przemienić mój niepokój w pewność Bożego zaopiekowania? Czy idąc do Niego w sytuacji utrudzenia, cieszę się Tym, który wszystko może i który jest tak silnie związany ze mną, że mnie nie zostawi? On jest władny wziąć to, co mi blokuje rozwój, kiedy ja wezmę Jego jarzmo. Kiedy założę sobie więź z Nim jako fundamentalną relację już tu na ziemi.

Utrudzona i obciążona nie mogę przyjść do Jezusa z roszczeniem i pretensją. Albo płaszcząc się u Jego stóp jak robak. Idę jak córka do Tatusia, który jest „Panem nieba i ziemi”. Możliwość wejścia z Nim w taką relację jest najwyższym moim honorem. Źródłem radości w utrapieniach. Mam gdzie pójść wtedy, kiedy mi ciężko. To już rozradowuje. Jeżeli mam taki do Niego stosunek w chwilach trudnych, mogę zwrócić się do Niego z uwielbieniem. Bo nie ma trudności, której by nie rozwikłał. Jeżeli mieszka we mnie Duch Święty, będę trwać w adoracji Tego, który trzyma w swojej mocy świat jak i moją osobistą sytuację. Jeżeli mieszka we mnie Duch Boży, pójdę do Niego śpiewając na cały „karpyntel”: „Będę Cię wielbił, Boże mój i Królu, i sławił Twoje imię przez wszystkie wieki. Każdego dnia będę błogosławił Ciebie i na wieki wysławiał Twoje imię”.

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 03.12.2020