Boże, pokaż mi, jak mnie kochasz! – ciśnie się dziś na usta cichy modlitewny szept

dodane 19:13

Kiedy jako dziecko zagadywałam rodziców jak mnie kochają, pokazywałam małymi ramionkami rozpiętość 70 cm i pytałam: tak?

– Chcesz posłuchać, jak Cię kocham? – mówi dziś Bóg przez liturgię słowa. – Przeczytaj pierwsze czytanie z proroka Ezechiela. Zobaczysz obraz osoby odrzuconej od urodzenia, wobec której bliscy nie dopełnili zwykłej powinności kochania, troski. I ta osoba, otoczona skarlałą miłością ludzką, która w świecie nie znalazła litości, poważania, która była odrzucona jak dzieci przeznaczone do aborcji, zobaczyła nad sobą KOGOŚ, kto powiedział: „Żyj, rośnij!” Który powiedział: będę z Tobą zawsze, przysięgam. I przyoblekł w królewskie szaty, królewskie klejnoty, zastawił stół najprzedniejszymi potrawami. I wypiękniała ponad wszystkie. Otoczył taką miłością, że uwierzyła, że sama jest królową. Zaufała swojej piękności i zaczęła ją sprzedawać na prawo i lewo. A ON kochał ją ponad tym, o czym wiedział, bo przysiągł. Mało tego, wobec ewidentnej zdrady, nielojalności, braku wdzięczności zawiera z nią przymierze wieczne, które ostatecznie podpisuje krwią swego Syna.

Moja dusza jest tą osobą, która łudzi się, że ten niedosyt, który czuje, zapełni jakikolwiek element tego świata: mąż, dzieci, dobrobyt, zdrowie, plaże, wojaże... I kiedy na końcu czasów stanę oko w oko z tym KIMŚ, zawstydzę się, gdy zobaczę Jego przebaczającą miłość.

Na te rozważania z Ezechiela trafia dzisiejsze pytanie apostołów: „Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?”. On odpowiedział: „Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? I rzekł: «Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem». A tak już nie są dwojgiem, lecz jednym ciałem. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela”.

I myślę sobie, że tylko człowiek nieustannie napełniany Bożą miłością, Jego Duchem, może znieść niedostatki drugiego człowieka. Bo kocha się drugiego na tyle, na ile samemu pozwala się napełnić Bogu. Amen.

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 03.12.2020