„Ty jesteś Piotr – Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą”

dodane 13:35

I choć po tym Piotr się Jezusa zaparł, potem się bał i trudno było mu zostawić własne wizje zbawiania świata, to zachował otwartość na Ducha Bożego. Otwartość Kościoła na Jezusa Żywego działającego w liturgii, Słowie i wspólnocie jest podstawą jego trwania.

Ojciec Emilien Tardif w książce „Jezus żyje” opowiadał anegdotkę: „Pewnego dnia Jezus przebywał ze swoimi uczniami i zapytał ich: «Za kogo mnie uważacie?». Szymon Piotr wstał i odpowiedział: «Tyś jest Teofanią eschatologiczną, która żywi ontologicznie intencjonalność naszych relacji podświadomych i interpersonalnych». Jezus otworzył oczy pełne zdziwienia i zapytał: «Jak? Jak?»”.

Jezus, słysząc zanotowaną w ewangelii odpowiedź Piotra „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”, wiedział, że w tym momencie był ten apostoł całkowicie otwarty na Boże działanie. Piotr nie wymyślał frazesów, których nikt nie rozumie. Mówił na podstawie tego, co widział, wiedział z Biblii i przeczuwał. I dostał obietnicę, która mi dzisiaj pozwala z nadzieją popatrzyć w przyszłość Kościoła. Usłyszał: „Ty jesteś Piotr – Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą”. I choć po tym Piotr się Jezusa zaparł, potem się bał i trudno było mu zostawić własne wizje zbawiania świata, to zachował otwartość na Ducha Bożego. Otwartość Kościoła na Jezusa Żywego działającego w liturgii, Słowie i wspólnocie jest podstawą jego trwania. I choć ta wspólnota kłóci się ze sobą i czasem niczego nie rozumie, to On ma pomysł na jej nawrócenie. Zna serca wszystkich i na wszystkich Mu jednakowo zależy. I zapytany „Kim jest dla Ciebie Piotr, Asia, Franek?” odpowie: Tym, za którego oddałem życie. Amen. 

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

11

13

14

15

16

17

18

19

20

21

23

24

25

26

27

28

1

2

3

4

5

6

Dzisiaj: 25.02.2021