Podobnie myśli pewno narkoman na głodzie czy pijak na odwyku

dodane 11:39

Ludzie nie przypuszczają, że Bóg może zawiesić prawa natury lub zranić samego siebie by człowiek był wolny.

Wczoraj Wojtuś opowiadał nam o ewakuacji jego obozu. Rozbili namioty nad strumyczkiem, któremu po ostatnich opadach było za ciasno w lichym korytku. Strażacy pomogli harcerzom. Telewizja puściła materiał filmowy. Nagle wchodzi ciocia i już z daleka woła: - Gdzie wtopiły wasze dziewczyny? – Nie mów do nich „wtopiły”! Ty sie ich spytej: „Jak wom się powodzi ” – poprawia siostrę Franek. 

Dziś mamy w czytaniach opis przejścia przez Morze Czerwone. Najpierw czytam jak ogromny tłum Izraelitów się boi, jak wyrzuca Mojżeszowi: «Czyż brakowało grobów w Egipcie, że nas tu przyprowadziłeś, abyśmy pomarli na pustyni? (...) Czyż nie mówiliśmy ci wyraźnie w Egipcie: Zostaw nas w spokoju, chcemy służyć Egipcjanom? Lepiej bowiem nam było służyć im, niż umierać na tej pustyni».

Podobnie myśli pewno narkoman na głodzie czy pijak na odwyku. Ludzie nie przypuszczają, że Bóg może zawiesić prawa natury lub zranić samego siebie by człowiek był wolny. I zobaczyli, że Morze usuwa się przed ich stopami czyniąc przejście. A wszystko co ich atakowało ginie w odmętach. Bóg nie jest sztukmistrzem, który czyni znaki ku uciesze faryzeuszów. Wszystko co nieprawdopodobne w Biblii, czy to przebywanie Jonasza w brzuchu ryby, czy fascynacja mądrością Boga Hebrajczyków królowej z krańców ziemi, czy zmartwychwstanie Jezusa jest podporządkowane nawróceniu, uzdrowieniu, zbawieniu. Znaki, których żądają faryzeusze mają się tak do wybaczenia grzechów i nawrócenia jak ewakuacja harcerzy znad śląskiej rzeczki do ewakuacji Izraelitów spod hegemonii Egiptu. Chwała Bogu, że tak wtopiliśmy. Amen. 

Dziecko Bogu, żona mężowi, matka dzieciom, nauczyciel uczniom. Z wykształcenia plastyk, z pasji - też plastyk.
nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

8

9

10

11

13

14

15

16

17

18

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 24.07.2021