« Kilka słów do (bez)litosnej Matki Kijowo się na to Petrzy, pardon patrzy ... »

Nie (u) chodzi o ...

03.01.2017

Nie jestem tak radykalna, jak Pan Terlikowski. Nie nawołuję do zbieranie pieniędzy dla "chorych psychicznie" artystów, ale do rozpuku śmiechu doprowadziły mnie wypowiedzi aktorów w najnowszym „Newsweeku”. Niestety jest to śmiech przez łzy.

„Choć miałam wiele zastrzeżeń do poprzedniej władzy, dzisiejsza ogranicza naszą wolność w niemal wszystkich sferach życia” - Maja Ostaszewska. Zawsze zastanawiam się w takim momencie, dlaczego ci wszyscy osaczeni, ograniczani, zniewoleni nie potrafią wymienić choćby jednego konkretu. Pani Maju, Pani wolność jest ograniczona w niemal wszystkich sferach. Proszę o konkret. Jeden. Jedyny.

Jeszcze bardziej zaniepokojona jest Magdalena Cielecka, która boi się, że do jej schronu … schronu ??? Tak, tak, pani Magda nie mieszka już w domu, tylko w schronie, w którym obawia się nalotu kogoś, kto sprawdzi z kim sypia. (A kogo to obchodzi?)

Dalej kontynuuje „Albo dlaczego ten człowiek, z którym śpię, jest nie tej narodowości, która się dziś w Polsce podoba? Mam 45 lat i chciałabym swobodnie stanowić o sobie”. Oj, to duże wyzwanie! Aby o sobie stanowić, trzeba dokładnie wiedzieć kim się jest, skąd się przyszło i dokąd się zmierza …

Pani Maja jest przerażona tym, co się stało z naszym społeczeństwem: „Żyjemy w jednym kraju, jak dwa kompletnie różne narody”. Dlaczego to Panią przeraża? Czy to nie Pani i Pani koleżanki chcą całkowitej wolności, tolerancji, swobody? Czy to nie Pani jest aby zwolenniczką, żeby mieszkały w Polsce nie dwa, ale wiele narodów na wzór Europy Zachodniej? Wtedy to dopiero będzie miszmasz! Musi się Pani na to przygotować! Prawdziwa mieszanka i sprawdzian Pani tolerancji dopiero przyjdzie. Zapewne nie w tak łagodnym wydaniu.

Pan Jacek Poniedziałek bardzo pięknie stwierdził: "Dla mnie ważne są prawda, dobro i piękno. Ale najważniejsza jest prawda, choćby piekła i bolała". Choćby piekła i bolała!? A jeśliby tak okazało się, że prawdą jest fakt, że homoseksualizm jest jednak zaburzeniem, nie wspomnę grzechem? Piecze, boli, co?

Nie, proszę Państwa, nie uprawiam mowy nienawiści. Po prostu zależy mi na Panu Jacku. Na jego zbawieniu.

Pan Jacek mówi, że czuje się winny, gdy mówi prawdę.

Ja czuję się winna, gdy jej nie mówię.

Polub mój profil na FACEBOOKU

fot.:http://www.newsweek.pl/

1 Komentarz

 • Maja Ostaszewska, nie Dominika.

 • Niestety nie wyświetla mi się żaden komentarz do zaakceptowania.

 • Nie czytałem artykułu z Newsweeka ale na okładce jest Maja Ostaszewska, nie Dominika.

 • Pani Ostaszewska ma na imię Maja. A poza tym tekst w punkt.
  Pozdrawiam

 • Maja Ostaszewska ...

 • Biedni, można im jakoś pomóc?

 • A mnie przeraża to że nawet "Gość Niedzielny" zajmuje się polityką. Szajba, indoktrynacja polityczno-religijna! Do tego ocenzurowana, bo żaden komentarz się nie wyświetla.

 • banda niemcow podajacych sie za polakow na zdjęciu :D

 • ...a nie mowilem...P R A W D A.....to sie u yntelygencjy nie przyjmnie.....no bo szcimmmm sie to je...a artysci...a teyjater sie spalyl...oj przysli to zaoraja..reszte..loj kumie zla ta wladza u mnie ..marna moja roszczochrana lysina...
  Prosze dac im szanse na spowiedz u ks.Popieluszki .. przy pewnej znanej drodze ..nad zalewem wislanym...a nuz dostana rozgrzeszenie....od tego ,ktorego przebodli..Szczesc Boze

 • Bardzo podoba mi sie to co pani napisała, podziwiam panią za pani opanowanie i delikatność z jaką obeszła sie pani z tą zgrają ludzi wzajemnej adoracji , ja ciagle czuję sie wzburzona głupotą tych ludzi, czuję wielki niesmak z powodu zaangażowania niektórych kultowych aktorów w polityczne rozgrywki ,szkoda naprawdę szkoda, ze tak się zeszmacili.Pozdrawiam serdecznie i życzę pani oraz sobie aby wreszcie zapanował spokój w Polsce.

 • Szanowni Państwo, niestety nie pokazują mi się Państwa komentarze... nie mam co moderować, bo niczego nie widzę. Jeżeli tylko problem zostanie usunięty, będą widoczne wszystkie wpisy.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu