• Teologia ciała czyli co wspólnego wiara ma z seksem?

  Gościem kolejnego spotkania w ramach TC będzie ks. prof. Robert Skrzypczak.


 • Nowa jakość 19.30?

  Niestety, obecna władza TVP stosuje takie same metody, które sama potępiała. Tak się, drodzy państwo, nie wprowadza nowych standardów, tak nie buduje się autorytetu, ani wiarygodności u widzów, a tym bardziej więzi społecznych, o których hucznie wspominał gospodarz programu. To ja, za taką nową jakość i rzetelność, serdecznie podziekuję.


 • Teologia ciała czyli jak uratować małżeństwo?

  Czy to możliwe, aby wybaczyć zdradę małżeńską❓ Czy kryzys w małżeństwie może pogłębić miłość małżonków❓ Czy Bóg działa także przez trudne życiowe sytuacje❓ Małżeństwo Joanny i Rafała Patyrów są dowodem na to, że tak! Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Teologii Ciała - przyjdź już 19 grudnia na spotkanie i wysłuchaj niezwykłego świadectwa wiary i nawrócenia!


 • Teologia ciała do redefinicji

  Kwartalnik, Więź, otwarty na świat, jak sam opisuje się na fejsie, rozpoczął ciekawą dyskusję na temat teologii ciała Jana Pawła II. Dyskusja, jak się domyślacie polega na tym, aby teologię ciała nie tyle zdeprecjonować, co zredefiniować, uaktualnić, uwspółcześnić, wszak nauka, medycyna, psychologia poszły bardzo naprzód, a ta katolicka antropologia po prostu za nią nie nadąża.


 • Nudzisz się? Bierz przykład z Wojtyły!

  Nauka, czytanie, pisanie, modlitwa, walka w sobie - tak spędzałby wolny czas dzisiejszy nastolatek, gdyby inspirował się młodym Karolem Wojtyłą.


 • Drwina, która pozbawia sensu

  Chantal Delsol, świetna francuska, chrześcijańska filozofka pisała, że współczesny świat chcąc zdewaluowć pewne wartości czy zachowania, nie stosuje już przemocy ani terroru, tylko je ośmiesza.


 • SPOTKANIE Z MATEUSZEM ZIÓŁKO

  Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na spotkanie ze znanym piosenkarzem Mateuszem Ziółko, który opowie o swojej drodze nawrócenia i spotkania Pana Boga w swoim życiu.


 • Judasz to ja

  Postawa Judasza jest dla mnie ostrzeżeniem:


 • Uwaga!!! Wojtyła wiedział !!!

  - że aborcja to zabójstwo, - że homoseksualizm to grzech, - że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny


 • Kolejne spotkanie z Teologia ciała Jana Pawła II

  Serdecznie zapraszam 16 marca 2023 r. na drugie spotkanie z teologią ciała. Naszym gościem będzie małżeństwo z 35-letnim stażem Renata i Marek Makowscy ! Nie ma wiec wątpliwości, że wiedzą o czym mówią! Podzielą się z nami swoim doświadczeniem, zdradzą kilka recept na kryzysy małżeńskie! Przybywajcie licznie i korzystajcie z mądrości i doświadczenia naszych Gości!