• Bożego Narodzenia w tym roku nie będzie

  Który obywatel Unii Europejskiej śledzi czym się zajmuje i co publikuje Komisja Europejska (organ wykonawczy UE)?


 • Kto weźmie w obronę Martę Lempart?

  Po skandalicznym zachowaniu sprzątaczki, która nie zrozumiała idei walczącej aktywistki, także o jej prawa, rozległ się ogromny hejt na przywódczynię ruchu kobiet walczącej m.in. o prawo do aborcji Martę Lempart.


 • Płeć do negocjacji. A może lepiej rozum!

  W grudniowym wydaniu magazynu dla kobiet Elle (jeszcze dostępne w kioskach, empikach itp.) jeden z artykułów krzyczy tytułem, że fakt tak powszechny jak istnienie płci ma być poddany w XXI wieku negocjacji, reinterpretacji. W XXI wieku rzeczywiście przydałoby się poddać reinterpretacji, ale ludzki rozum.


 • Relatywizacja prawdy

  Ja mam swoją prawdę i ty masz swoją prawdę. I proszę, nie mieszaj się do mojej, ja nie będę do twojej i będzie zgoda.


 • Cichutko, to był tylko zakonnik

  Życie życiu nierówne? Jeszcze niedawno Internet lamentował nad śmiercią 30-letniej kobiety w Pszczynie, która zmarła najprawdopodobniej na skutek niedopatrzenia lekarzy. Wiele osób na facebooku udostępniło hasło: „Ani jednej więcej!” Nie minęło kilka dni, gdy jesteśmy świadkami nieludzkiego pobicia zakonnika, który w jego wyniku zmarł. Nikt nie protestuje. W Internecie cisza.


 • Chcesz być autentyczny? Zaangażuj się i nie bój się powiedzieć: nie!

  Karol Wojtyły wyróżniał dwa sposoby bycia autentycznym: postawę solidarności i postawę sprzeciwu, zachownia nieautentyczne to unik i konformizm.


 • Parking dla LGBT, a czemu tylko parking?

  Nikogo nie dziwi, że osoby niepełnosprawne mają uprzywilejowane miejsca parkingowe, z jakiego jednak powodu w uprzywilejowanej grupie znaleźli się przedstawiciele środowiska LGBT? Co w takim razie z osobami otyłymi, łysymi i rudymi. One także padają ofiarą przemocy, wyśmiania czy dyskryminacji…


 • wTopy XXI wieku

  Tolerancyjny świat zatrzymuje na lotnisku polskiego obywatela Rafała Ziemkiewicza za poglądy, a Anja Rubik – top modelka, edukuje seksualnie młodzież i ministra edukacji narodowej – czyli witajcie w tolerancyjnym, postępowym i nowoczesmym XXI wieku.


 • Kim jest INNY?

  „INNY to nie emigrant na granicy polsko-białoruskiej, INNY to moher, PiSowiec, obciachowiec. Jeżeli więc chcecie kogoś pokochać, pokochać inność, to spróbujcie miłości trudniejszej i pokochajcie tych, których tak bardzo nienawidzicie” – podsumował dyskusję prof. Piotr Nowak.


 • Szwajcarzy zdecydowali: małżeństwo dla wszystkich

  Europa wymiera już od dawna. Nawet, gdyby nastąpił teraz wielki boom urodzeń, nic by to nie zmieniło, nie jesteśmy w stanie nadrobić straconego czasu. Nie mamy zastępowalności pokoleń. Uchwalenie prawa typu „małżeństwo dla wszystkich” tylko temu sprzyja. Nie będzie Europejczyków, przyjdą inni. I wcale bym się nie zdziwiła, że już za niedługo dla postępowej Europy bezpiecznym krajem ucieczki będzie Polska. Dzisiaj bastion zacofania i średniowiecza.