• Covid jak grzech

  Covid i grzech mają wiele ze sobą wspólnego. Jeden i drugi jest niewidzialny, jeden i drugi do pewnego stopnia mogą być bezobjawowe, ale w rezultacie jeden i drugi zabija i przynosi śmierć. Ale co chyba najważniejsze, zarówno na covida, jak i na grzech jest jedno lekarstwo: Jezus Chrystus.


 • Przepis na fake-newsa

  Znajdź aktualny temat polityczny np. pomysł Ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarna na wprowadzenie nauczania Jana Pawła II do szkół, wrzuć podobne hasło w google i niusik gotowy.


 • Szatańska furgonetka i Boża decyzja PE

  To nieprawdopodobne. Postępowa, tolerancyjna, wstawiająca się rzekomo za najsłabszymi, Europa, uchwala rezolucję potępiającą prawo każdego człowieka do życia. To ja dziękuję za taką Europę.


 • Bardzo kocham mój Kościół

  Bo czuję się jego częścią. Ani lepszą, ani gorszą. Kościół jest taki, jacy są jego wierni. Obecnie trudna sytuacja z Kościołem pomaga mi zrozumieć jeszcze jedno. Zobaczyć wyraźniej swój własny grzech.


 • Sprzeczność, tak zwana, wewnętrzna

  Co ma wspólnego Jezus z nietolerancją wobec osób LGBT, z tą aborcyjną hipokryzją i patriarchatem? Zrozumiałabym pytanie, co ma wspólnego Jezus z grzechem, ale z nietolerancją? Wszystko. Jeżeli chodzi o grzech.


 • Ojciec Adam się pomylił

  Lubię Ojca Adama. Sympatyczny gość. Za dawnych studenckich czasów chodziłam do niego na kółko teatralne. Kilka razy z nim rozmawiałam, raz byłam u niego do spowiedzi. Wiele rzeczy pomógł mi zrozumieć, imponował mi szczególnie wtedy, kiedy potrafił powiedzieć jasno i wprost, co jest dobre, a co złe. Niestety tę umiejętność jakoś w ostatnim czasie zauważałam, mocno zatracił. A szkoda. Zwłaszcza dla tych młodych, którzy go słuchają.


 • XXX

  Kto wie, czym jest życie? Kto zna tajemnicę życia? Kto dał sobie samemu życie? Kto dał prawo do życia tylko zdrowym i silnym? Kto będzie oceniał jakość życia osoby niepełnosprawnej? Kto ma bronić najsłabszych? Kto ma kochać to, co bezradne? Kto będzie bronił słabych? Kto odpowie kiedyś przed Panem … Życia?


 • Do światłych pań, które zdążyły się urodzić

  Świat, którego najbardziej się boję, to nie świat z covidem, pełny chorób, wirusów i bakterii. Świat, który mnie naprawdę przeraża, to świat ludzi, którzy słabszego, mniejszego, chorego, niepełnosprawnego traktują jak problem, który najlepiej zawczasu usunąć i się go pozbyć. To jest prawdziwe barbarzyństwo.


 • Czy Bóg śpi

  Powiedz mi, jak to jest być Bogiem? O której godzinie się wstaje? Jak to? To Ty nigdy nie zasypiasz? Nawet tak na chwilkę? Chcę wiedzieć, co Ci smakuje? Czy dżem czy może ryby? To Ty w ogóle nie jesz? Ani odrobinkę?


 • Poprawimy Pana Boga

  „Naukowcy zajmujący się płcią są w sytuacji podobnej do sytuacji Galileusza, gdy religia znów próbuje odrzucić naukowe dane” - twierdzi jedna z rozmówczyń wywiadu GW Renata Ziemińska. Ciekawe o jakich naukowców chodzi, bo na pewno nie o biologów.