• Czy katoliczka może być atrakcyjna?

  „Ale w tobie to jest sprzeczność” - dostaję wiadomość na messangera. Odpowiadam pytajnikami nie bardzo rozumiejąc o co chodzi. „Niby taka religijna, a takie atrakcyjne zdjęcia wrzuca. Z jednej strony dużo religii, a z drugiej dużo atrakcyjności i prokreacji w twoich zdjęciach”.


 • Chrześcijaństwo drapie sumienia. Jeszcze

  „W słynnym przemówieniu na Harvardzie Sołżenicyn mówił, że kryzys Zachodu rozpoczął się w renesansie, kiedy to niedoskonałego człowieka postawiono w centrum wszech rzeczy. Człowieka, który jest pełny pychy, interesowności, zazdrości, próżności wielu innych wad. Od renesansu po dzień dzisiejszy wzbogaciliśmy nasze doświadczenie, ale utraciliśmy koncepcję najwyższego, kompletnego bytu, który powstrzymywał nasze pasje i nieodpowiedzialność” – pisze w sobotnim wydaniu GW Francesco M. Cataluccio.


 • Jak zareagowałby pan/i, gdybym panu/i powiedziała, że jestem mężczyzną?

  Czy trzydziestoparoletnia kobieta może być mężczyzną i mieć 7 lat?


 • Nie musi być lepiej

  "Pewien Święty przez tydzień nie doznał żadnej przykrości, żadnego uszczerbku na dobrym imieniu, ani zdrowiu, wtedy z niepokojem powiedział mniszkom: "Siostry, obawiam się czegoś niedobrego. Bóg chyba o mnie zapomniał". Boże daj mi taką wiarę i takie serce!


 • Beka z Papieża?

  „Młodzi kochają wolność i nie cierpią Jana Pawła II”. Krzyczy tytuł internetowego artykułu Rzeczpospolitej Plus Minus. Szczerze mnie to zainteresowało, gdyż moje doświadczenie jest zgoła inne.


 • Hewel czyli wyższy level

  Tej książki nie czyta się ciurkiem. W zasadzie każde zdanie to treść na małą medytację, a nierzadko na radykalną przemianę serca. Książka Hewel K. Pałysa jest absolutnie niezwykła. Ma moc.


 • Kto tu kogo ośmiesza …

  W świetnym, małoznanym, bo nigdy ostetecznie nie opracowanym do publikacji i nieukończonym eseju, Jezus ośmieszony esej apologetyczny i sceptyczny, Kołakowski zastanawia się, co stanie się z naszą cywilizacją, jeżeli wyeliminujemy z niej Jezusa Chrystusa.


 • Daj sobie umyć nogi

  Umyć komuś nogi to nie jest taka prosta sprawa. To jest bardzo krępujące i zawstydzające i o dziwo, nie dla tego, kto myje, ale dla tego, kto daje sobie je umyć.


 • Kto tu kogo biczuje?

  W Internecie krąży obraz ilustrujący związanego, biczowanego Chrystusa. W roli katów występują Putin i Cyryl I. Niby wszystko w porządku, wszystko się zgadza, a jednak moja pierwsza myśl była taka, że równie dobrze w ich miejscu mogę stać ja.