« Czy proboszcz może jeździć porsche? Nie wspieram LGBT Bo nie !!!!(cki) »

Trzeciej płci nie ma

13.11.2017

10 października Senat Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w Niemczech orzekł, że w ustawie o stanie cywilnym oprócz wpisu "kobieta" lub "mężczyzna" ma być dodana trzecia rubryka: inna. Wyrok został wydany 7:1 głosów.

„To, czy orzeczenie odnosi się tylko do interseksualistów, czy także do transseksualizmu, pozostaje niewiadome. W każdym razie otwiera to drogę do wybrania tożsamości płciowej arbitralnej decyzji człowieka” - można przeczytać na katolickiej stronie die-tagespost.de.

Tym bardziej dziwi stanowisko niemieckiego episkopatu: „Tam, gdzie nie można dokonać jednoznacznego przyporządkowania płci człowieka, nie może on być zmuszany przez przepisy prawne lub społeczne zwyczaje, by określić swoją płeć wbrew temu, czym się czuje i deklarować coś, co do niego nie pasuje” – stwierdza rzecznik Episkopatu Niemiec, Matthias Kopp.

To, że osoby interseksualne zasługują na pełne uznanie i szacunek nie ulega najmniejszej wątpliwości. Nikt, przy zdrowych zmysłach, im tego nie odmawia. Czym innym jednak, wydaje się, jest traktowanie z szacunkiem pewnego rodzaju wynaturzeń, deformacji, a czym innym wykorzystywanie, w imieniu ideologii, osób, które mają poważne zaburzenia tożsamości seksualnej, do tworzenia nowej rzeczywistości i prawa. Dopuszczając prawnie rubrykę „3 płci”, politycy świadomie wprowadzają w błąd kobiety, mężczyzn i przede wszystkim dzieci, w kłamstwo antropologiczne, jakoby istniała trzecia płeć. Groźnie robi się również dlatego, że takie wydawałoby się powszechne myślenie, że np. małżeństwo to związek tylko kobiety i mężczyzny oraz, że istnieją tylko 2 płcie, nie jest już zgodne z prawem. Strach pomyśleć co to oznacza ...

Każdy z nas dobrze pamięta zwycięstwo kobiety z brodą Conchity Wurst w konkursie Eurowizji. Niewielu zapewne jednak wie, że owa Conchita na nowo chce znowu nazywać się Tom Neuwirth i że leczy się na depresję. Przykład przytaczam tylko po to, aby być ostrożnym w bawieniu się i ideologizowaniu czegoś tak delikatnego i dla wielu wciąż świętego, a czym jest ludzka płciowość.

Polub mój blog Bądź blogosławiony na FACEBOOKU

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Musisz być , aby zamieścić komentarz.