Rozwody, Wyznania

Albo przemiana serca, albo pic na wodę

dodane 11:10

Jedynym środkiem do budowy nowego, lepszego świata jest nawrócenie serca. Nic innego, na dłuższą metę, nie pomoże.

Jeżeli chcemy dobrze odpowiedzieć na to, co dzieje się w dzisiejszym świecie, to, może wydawać się to dziwne, ale zamiast oglądać kolejne newsy z wojny, bawić się w ekspertów, kto, co i kiedy powinien zrobić, lepiej przyglądnąć się swojemu sercu. Jakie ono jest. Co w nim jest? Dlaczego to takie ważne? Bo pod przykrywką zewnętrznej aktywności można ukryć zgniliznę i biedę naszej duszy. A to właśnie tam, na samym dnie, bierze swój początek miłość lub nienawiść, miłosierdzie albo zemsta. Tam rozgrywa się największa bitwa i nawet jak Rosja z Ukrainą ogłoszą pokój, a w sercu będzie żal, pretensje i oskarżanie, to nic się nie zmieni. I tylko kwestią czasu będzie wybuch kolejnej wojny. W naszym sercu jeszcze szybciej, niż tej między narodami.

Może warto zadać sobie zatrważające pytanie: a co, jeżeli ta wojna jest po to, abym się nawróciła?, żebym bardziej niż o pokój, modliła się o własną przemianę, żeby Pan Bóg otworzył mi oczy, że i ja tak często prowadzę wojny o pierwszeństwo, o uznanie, o postawienie na swoim.  O tym, że jest to konieczne, przekonały mnie reakcje na post zamieszczony na Facebooku. Wystarczyło napisać, że Pan Bóg kocha tak samo Putina i Rosję, jak św. Faustynę i Polskę lub, że straszniejszy od wojny jest grzech, żeby wylała się fala hejtu, frustracji, nienawiści, oburzenia: „po prostu kosmita...kobieta na granicy ..bez komentarza...szalona impostacja mózgu”, „nie czas i miejsce na takie wpisy, po co to napisałaś?”, „Teraz to już rozpędziłaś się za daleko”, „Czy Pan Bóg kocha też morderców?”

To jest niezwykłe, jak bardzo nie możemy pogodzić się z tym, że Bóg kocha każdego człowieka. Tak, Putina i Rosję też. Dopóki tego, przynajmniej nie dopuścimy do swojej świadomości, rzeczywiście jest co robić, szczególnie na froncie własnego serca.  

Polub mój profil na FACEBOOKU

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

Dzisiaj: 08.12.2023

Ostatnio dodane