- że aborcja to zabójstwo, - że homoseksualizm to grzech, - że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny
więcej
Magdalena Siemion
Serdecznie zapraszam 16 marca 2023 r. na drugie spotkanie z teologią ciała. Naszym gościem będzie małżeństwo z 35-letnim stażem Renata i Marek Makowscy ! Nie ma wiec wątpliwości, że wiedzą o czym mówią! Podzielą się z nami swoim doświadczeniem, zdradzą kilka recept na kryzysy małżeńskie! Przybywajcie licznie i korzystajcie z mądrości i doświadczenia naszych Gości!
Magdalen Siemion
Teologia ciała odpowiedzią na kryzys tożsamości współczesnego człowieka. Przyjdź na spotkanie otwarte 14 lutego o godz. 18.00 do Białej Sali przy Sanktuarium św. Jana Pawła II, ul. Tutus Tuus 30.
Coraz więcej hejtu, oskarżeń wylewa się na osobę św. Jana Pawła II. Widać, dzieje się przez niego wiele dobra, skoro wizerunek papieża szczególnie wyszydzany jest w kręgach młodzieży, która nigdy go nie poznała. Inicjatywna na facebooku i tik-toku "teologia ciała działa" ma pomóc w atrakcyjny sposób zapoznać się z dziedzictwem św. papieża szczególnie w interesującej kwestii młodzież, sferze seksualności, miłości i cielesności.
Widział ktoś Miłość piękniejszą od tej? Której wnętrzności przypominają bochenki chleba? Aby każdy najadł się do syta. Nie czymkolwiek. Bogiem samym. Przecież w Komunii św. cały czas nam się daje. Nie cokolwiek. Siebie daje.
A może jedność?
„Ale w tobie to jest sprzeczność” - dostaję wiadomość na messangera. Odpowiadam pytajnikami nie bardzo rozumiejąc o co chodzi. „Niby taka religijna, a takie atrakcyjne zdjęcia wrzuca. Z jednej strony dużo religii, a z drugiej dużo atrakcyjności i prokreacji w twoich zdjęciach”.
„W słynnym przemówieniu na Harvardzie Sołżenicyn mówił, że kryzys Zachodu rozpoczął się w renesansie, kiedy to niedoskonałego człowieka postawiono w centrum wszech rzeczy. Człowieka, który jest pełny pychy, interesowności, zazdrości, próżności wielu innych wad. Od renesansu po dzień dzisiejszy wzbogaciliśmy nasze doświadczenie, ale utraciliśmy koncepcję najwyższego, kompletnego bytu, który powstrzymywał nasze pasje i nieodpowiedzialność” – pisze w sobotnim wydaniu GW Francesco M. Cataluccio.
Czy trzydziestoparoletnia kobieta może być mężczyzną i mieć 7 lat?
"Pewien Święty przez tydzień nie doznał żadnej przykrości, żadnego uszczerbku na dobrym imieniu, ani zdrowiu, wtedy z niepokojem powiedział mniszkom: "Siostry, obawiam się czegoś niedobrego. Bóg chyba o mnie zapomniał". Boże daj mi taką wiarę i takie serce!
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.