Magdalena Siemion
Kwartalnik, Więź, otwarty na świat, jak sam opisuje się na fejsie, rozpoczął ciekawą dyskusję na temat teologii ciała Jana Pawła II. Dyskusja, jak się domyślacie polega na tym, aby teologię ciała nie tyle zdeprecjonować, co zredefiniować, uaktualnić, uwspółcześnić, wszak nauka, medycyna, psychologia poszły bardzo naprzód, a ta katolicka antropologia po prostu za nią nie nadąża.
Nauka, czytanie, pisanie, modlitwa, walka w sobie - tak spędzałby wolny czas dzisiejszy nastolatek, gdyby inspirował się młodym Karolem Wojtyłą.
Chantal Delsol, świetna francuska, chrześcijańska filozofka pisała, że współczesny świat chcąc zdewaluowć pewne wartości czy zachowania, nie stosuje już przemocy ani terroru, tylko je ośmiesza.
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na spotkanie ze znanym piosenkarzem Mateuszem Ziółko, który opowie o swojej drodze nawrócenia i spotkania Pana Boga w swoim życiu.
Postawa Judasza jest dla mnie ostrzeżeniem:
- że aborcja to zabójstwo, - że homoseksualizm to grzech, - że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny
Serdecznie zapraszam 16 marca 2023 r. na drugie spotkanie z teologią ciała. Naszym gościem będzie małżeństwo z 35-letnim stażem Renata i Marek Makowscy ! Nie ma wiec wątpliwości, że wiedzą o czym mówią! Podzielą się z nami swoim doświadczeniem, zdradzą kilka recept na kryzysy małżeńskie! Przybywajcie licznie i korzystajcie z mądrości i doświadczenia naszych Gości!
Magdalen Siemion
Teologia ciała odpowiedzią na kryzys tożsamości współczesnego człowieka. Przyjdź na spotkanie otwarte 14 lutego o godz. 18.00 do Białej Sali przy Sanktuarium św. Jana Pawła II, ul. Tutus Tuus 30.
Coraz więcej hejtu, oskarżeń wylewa się na osobę św. Jana Pawła II. Widać, dzieje się przez niego wiele dobra, skoro wizerunek papieża szczególnie wyszydzany jest w kręgach młodzieży, która nigdy go nie poznała. Inicjatywna na facebooku i tik-toku "teologia ciała działa" ma pomóc w atrakcyjny sposób zapoznać się z dziedzictwem św. papieża szczególnie w interesującej kwestii młodzież, sferze seksualności, miłości i cielesności.
Widział ktoś Miłość piękniejszą od tej? Której wnętrzności przypominają bochenki chleba? Aby każdy najadł się do syta. Nie czymkolwiek. Bogiem samym. Przecież w Komunii św. cały czas nam się daje. Nie cokolwiek. Siebie daje.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.