« Czy Joanna d’Arc była kobietą? Ile życia jest w każdym twoim dniu? »

Najpiękniejszy spis komplementów

01.05.2017

Litania Loretańska - to chyba najdłuższy i najbardziej niezwykły katalog określeń, który dotyczy tylko jednej kobiety - Maryi.

Dziś rozpoczyna się maj, a więc miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Sama historia powstania Litanii Loretańskiej jest niezwykła, zachęcam do jej zgłębienia.

Odkąd pamiętam Litania Loretańska należała do moich ulubionych modlitw. Jest to też spis najpiękniejszych komplementów, jakimi została obsypana Maryja, najlepsza Matka. Co ciekawe Maryja aż 13 razy zostaje określona Matką, a 14 razy Królową. 

W tej modlitwie jest tyle ciepła. Podkreślona jest w niej rola Maryja w dziejach zbawienia. Myślę, że warto samemu się nad nią zatrzymać. Przeanalizować w spokoju wszystkie określenia. Moje ulubione to: "Święta Boża Rodzicielka", "Gwiazda zaranna", "Róża duchowna", "Matka najmilsza", "Wspomożenie wiernych", "Królowa Aniołów". Myślę, że każdy znajdzie swoje ulubione. 

Nie będę się bardziej rozwodzić. Zachęcam po prostu do modlitwy :)

Myśl na dziś: "Maryja Wspomożycielka przez swego Boskiego Syna uczyniona została pośredniczką łask i cudów zsyłanych przez Najwyższego" (św. Jan Bosko).

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu