« Możesz zmienić świat Za przyjaciół obierz sobie Jezusa i Maryję »

Pan Bóg cię widzi i wie, czego ci potrzeba

15.05.2017

"Jak dobry jest dla nas Pan; nie pozwoli, by nam czegokolwiek brakowało" św. Jan Bosko

Zdarza wam się czasem robić listę potrzebnych rzeczy? Spis wydatków? A wasze myśli krążą nad pytaniem: jak ja mam to ogarnąć??

Też mi się to zdarza, bo przecież jeszcze to czy tamto jest potrzebne. A potem łapie się na tym, że przecież Pan Bóg widzi wszystko i wie, czego mi potrzeba. Nie muszę się martwić.

Poza tym skupiamy się tak często na rzeczach materialnych, że zapominamy o tych najważniejszych - duchowych. To na nie powinniśmy skierować nasze serce i nasze myśli.

"Da mihi animas, caetera tolle" - "Daj mi dusze, resztę zabierz" - mawiał ks. Bosko. Dla niego chłopcy z oratorium i spotykani ludzie byli najważniejsi, a przede wszystkim ich zbawienie. 

Czy ja przyczyniam się do zbawienia innych? Czy w ogóle o tym myślę, że ode mnie zależy zbawienie innych? 

Ile ludzi tyle różnych sposobów. Może to będzie modlitwa, rozmowa, post, jałmużna. 

Pomyśl o kimś, kto jest daleko od Boga. On potrzebuje ciebie. Dziś możesz mu podarować modlitwę, jutro może będzie to rozmowa. Proś Boga, by ci wskazał właściwą drogę. Bądź świadkiem Chrystusa. Oddaj Mu codzienność, pozwól Mu działać. 

Myśl na dziś: "Rób to co możesz, a Pan Bóg uczyni resztę. On cię nie oszuka, jeśli pracujesz dla Niego" (św. Jan Bosko).

1 Komentarz

  • „Uśmiechnij się, twój Ojciec patrzy z nieba i wie,
    Wie, czego ci potrzeba, lecz chce,
    Byś ty zaufał sercem Mu.”
    Po przeczytaniu tytułu Pani wpisu przyszedł mi do głowy powyższy fragment jednej z pielgrzymkowych piosenek. To już coraz bliżej XXXVI Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej - temat "Żywe diamenty Maryi". Warto wyruszyć z nami !!!

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu