« A może to ostatni Adwent? Listy do Niepokalanej »

Bez Niego nasze życie byłoby naprawdę beznadziejne

07.12.2017

„Niech wasze radości zawsze będą większe od waszych smutków” (Maria Dominika Mazzarello).

Życie nie zawsze jest łatwe i proste, każdy z nas tego doświadcza. Bardzo łatwo wpadamy w rozgoryczenie, smutek, marudzenie i wylewanie żali na wszystko. Wystarczy, że coś nas zdenerwuje, nie wyjdzie, powód zawsze się znajdzie. Jednak Adwent przypomina nam o czymś niezwykle ważnym i cennym.

Adwent to czas oczekiwania. I to nie jest czas smutku, ale wielkiej radości. Bo oto ma się narodzić Bóg – nasz Zbawiciel, bez którego nasze życie naprawdę byłoby beznadziejne. A tak jest pełne nadziei i powinno być pełne radości. Dopiero zrozumienie, że Bóg jest tuż obok i chce być w naszym życiu, może dać nam radość. On kocha nas w zupełnie niewyobrażalny sposób. Chce działać w nas i poprzez nasze dłonie. Jak mawiała matka Teresa – „jestem ołówkiem w rękach Boga”.

Często jest też tak, że nasza radość trwa krócej niż nasz smutek. Szybciej potrafimy wpaść z euforii w rozpacz niż ze smutku w radość. Są dni, gdy myślimy „jest dobrze”, a po chwili jakaś uwaga, sytuacja, wytrąca nas z tego stanu radości. Warto sobie zdawać z tego sprawę. Chwytać te chwile radości. Bo to jest ważne.

Adwent to czas radosnego oczekiwania. Przeżyjmy go faktycznie w radości. Czyńmy dobro, bo ono naprawdę daje radość. Przyłączmy się do „Szlachetnej paczki” albo wesprzyjmy jakieś dzieło, fundację. Sprawmy komuś radość, a sami poczujemy radość w sercu.

Nie zapomnijmy też o duchowych sprawach. Może warto pójść do spowiedzi, przebaczyć, wybrać się na roraty. Niech to nie będzie „adwent konsumpcji sklepowej”, ale Adwent radosnego oczekiwania na Pana.

Myśl na dziś:  „Niech wasze radości zawsze będą większe od waszych smutków” (Maria Dominika Mazzarello).

Pixabay

1 Komentarz

  • Z tą nadzieją to nie jest tak, że wiąże się z radością. Jak napisał Rafał Ziemkiewicz "póki człowiek żyje, ma nadzieję, a póki ma nadzieję, to go ona co jakiś czas zawodzi". Warto zamiast notorycznej propagandy sukcesu opisywać życie takim, jakim faktycznie ono jest...

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu