Nie zapomnij o Irlandii!

dodane 07:50

Nie możemy stać z założonymi rękami, złóżmy je do modlitwy.

Referendum w Irlandii już w piątek. Chodzi o życie nienarodzonych. Teraz pod ochroną jest zarówno życie matki, jak i dziecka, które nosi pod sercem. Jeśli zniosą Ósmą Poprawkę do Konstytucji w wyniku głosowania, to dziecko będzie można zabić. Rząd będzie mógł wprowadzić jakiekolwiek prawo aborcyjne.

Nie możemy stać z założonymi rękami. Złóżmy je do modlitwy. Prośmy o światło Ducha Świętego dla głosujących. Prośmy, by głosowali na „NIE”.

Referendum już w piątek. Nie zapomnijmy o Irlandii. Módlmy się przez wstawiennictwo św. Patryka o opamiętanie dla tych, którzy w tej chwili nie widzą zbrodni w aborcji.

Nie pozwólmy, by Irlandia spłynęła krwią niewinnych.

Sami irlandzcy biskupi proszę o modlitwę. Odpowiedzmy na ich apel.

Święty Patryku, módl się za Irlandczykami.

Myśl na dziś: „Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu. Jest to bowiem akt poważnego nieposłuszeństwa wobec prawa moralnego, co więcej, wobec samego Boga, jego twórcy i gwaranta; jest to akt sprzeczny z fundamentalnymi cnotami sprawiedliwości i miłości. Nic i nikt nie może dać prawa do zabicia niewinnej istoty ludzkiej, czy to jest embrion czy płód, dziecko czy dorosły, człowiek stary, nieuleczalnie chory czy umierający. Ponadto nikt nie może się domagać, aby popełniono ten akt zabójstwa wobec niego samego lub wobec innej osoby powierzonej jego pieczy, nie może też bezpośrednio ani pośrednio wyrazić na to zgody. Żadna władza nie ma prawa do tego zmuszać ani na to przyzwalać” (św. Jan Paweł II „Evangelium vitae”).

Pixabay

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

4

5

6

7

9

10

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 14.10.2019