Pamiętasz, że masz Anioła Stróża?

dodane 07:24

zdjęcie: Pixabay

 "Nie jestem sam. Mam Anioła Stróża, który towarzyszy mi na każdym kroku" (św. Dominik Savio).

Anioł Stróż - osobisty bodyguard chciałoby się powiedzieć. Czasami mam wrażenie, że zapominamy o nim i skazujemy na bezrobocie. Bo przecież my sobie ze wszystkim sami damy radę. A bądźmy szczerze, że tak nie jest. 

Jedną z pierwszych modlitw, jaką poznałam, była właśnie ta do Anioła Stróża. Bardzo ją lubię. Pamiętam, że w dzieciństwie miałam też obrazek, który przedstawiał małe dziecko i obok małego anioła. Ucieszyłam się, gdy go po latach znalazłam.

Myślę, że gdzieś tak od liceum mój stosunek do Anioła Stróża zmienił się. Częściej się do niego zwracam o pomoc. Proszę, żeby mnie pilnował, jak np. jadę samochodem. Czasem w skrócie mówię do niego AS. Wiem, że mnie pilnuje i pewne sytuacje naprawdę mogły mieć różne zakończenie, gdyby nie jego interwencja.

Wielu świętych pisało i zwracało uwagę na swoich aniołów stróżów. Mnie ujęła historia dotycząca m.in. Dominika Savio. Mały święty nie raz doświadczył pomocy swojego Anioła Stróża. Jego mama od najmłodszych lat go uczyła: "Pamiętaj Dominiku, że obok ciebie jest twój Anioł stróż. Nie obrażaj go nigdy żadnym grzechem i wezwij go na pomoc, jeśli będziesz jej potrzebował". Chłopak zapamiętał uwagi mamy. Pewnego razu jego młodsza siostra Rajmunda wpadła do stawu i zaczęła tonąć. Dominik wskoczył do wody i ją wyciągnął. Ktoś zapytał go, jak tego dokonał. Odpowiedział: "Jedną ręką trzymałem Rajmundę, a drugą podałem mojemu Aniołowi Stróżowi".

Nie bał się też chodzić sam. Droga, którą przemierzał codziennie do szkoły nie należała do najbezpieczniejszych, pytany czy się nie boi chodzić samemu odpowiadał:  "Nie jestem sam. Mam Anioła Stróża, który towarzyszy mi na każdym kroku".

Myśl na dziś: "Nie jestem sam. Mam Anioła Stróża, który towarzyszy mi na każdym kroku" (św. Dominik Savio).

 

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

4

5

6

7

9

10

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 14.10.2019