Brak pomysłu na prezent?

dodane 15:32

zdjęcie: Pixabay

Oto kilka podpowiedzi.

Pewnie większość z was ma już popisane listy do Dzieciątka/Gwiazdora/Mikołaja/Gwiazdki/Aniołka…. (mam nadzieję, że nie pominęłam, któregoś regionu Polski;)) a przynajmniej wasze pociechy. Co jednak z tymi trochę większymi, którzy nie zawsze piszą listy do wyżej wymienionych?

Wiadomo, że prezenty nie są najważniejsze. Najważniejszy w czasie Świąt Bożego Narodzenia jest oczywiście Chrystus. Jednak nie ukrywajmy, że miło czasem znaleźć coś pod choinką. Ważne żeby prezent był od serca. Warto jednak trochę go przemyśleć. Ja ostatnio zwracam uwagę też na praktyczność. Czasem naprawdę warto słuchać i obserwować osoby nam bliskie. Czego im potrzeba? Co może im się przydać? Z czego by się ucieszyli?

1. Dobra książka

Jak dla mnie książek nigdy dość, ale warto przemyśleć, co dana osoba lubi czytać. Uniwersalna książka, która powinna się sprawdzić to „Opowiadania bożonarodzeniowe i adwentowe” Bruno Ferrero. Jak ktoś lubi się pośmiać i nie boi się autobiografii polecam „Pan raczy żartować, panie Feynman” Richarda Feynmana. Dla młodszych, ale i starszych polecam książki Emilii Kiereś, szczególnie najnowsza jej opowieść jest w klimacie świątecznym - „Złota gwiazdka”.

2. Ubrania

Oczywiście trzeba znać rozmiar, jaki ktoś nosi. Może akurat komuś brakuje ciepłego swetra, a może przydadzą się nowe t-shirty. Para skarpetek też jest dobra i wcale nie musi być w świąteczne wzory. Zajrzyjcie do szaf swoich bliskich, może akurat czegoś im brakuje. A może jesteście na tyle zdolni i umiecie wydziergać szalik?

3. Kosmetyki

U mnie się to sprawdza. Bo wiem, jakie kosmetyki stosują moi najbliżsi i wiem, że się cieszą z takich prezentów. Trzeba wiedzieć, jakie im pasują, bo na niektóre można być uczulonym.

4. Kursy on-line

W dobie Internetu na niektóre, w dodatku ciekawe kursy można zapisać się online. Świetna sprawa. Osobiście zdarza mi się korzystać. Może akurat ktoś z waszych bliskich marzy o kursie rysunkowym, językowym, a może podstawowych krokach baletowych? Niektóre kursy są w całkiem przyzwoitych cenach i faktycznie pomagają rozwijać umiejętności.

5. Kurs samoobrony dla żony, siostry, córki

Moim zdaniem taki kurs powinien podarować każdy mężczyzna swojej żonie, siostrze, córce. Obserwując to, co się dzieje wokół czasami, warto mieć podstawową wiedzę i umiejętności, by w razie zagrożenia sobie poradzić. Z serca polecam kurs samoobrony dla kobiet we Wrocławiu prowadzony przez United Krav Maga Wrocław. Aktualnie trwają zapisy już na 17 edycję! Kurs prowadzi świetna instruktorka. Szkolenie obejmuje naukę procedur bezpieczeństwa; trening asertywności; samoobronę przy użyciu improwizowanych narzędzi; naukę atakowania oraz obrony przed uderzeniami, kopnięciami, duszeniami, chwytami również za kurtkę oraz włosy lub próbę wyrwania torebki; naukę wywracania oraz bezpiecznego upadania; taktykę walki, w kontekście uzbrojonego agresora lub grupy agresorów; kontekst prawny samoobrony – teoria; kontekst psychologiczny – jak nie być ofiarą agresji; poprawę kondycji fizycznej; trening scenariuszowy  na klatce schodowej, w ograniczonej przestrzeni, a także w parku oraz w jadącym po Wrocławiu autobusie.

Więcej na stronie: https://www.kravmaga.wroclaw.pl/dla-pan/

i facebooku: https://www.facebook.com/events/510143046132000/?active_tab=about  

6. Kawa, herbata, coś do kawy i herbaty

Taki prezent jest zawsze dobry. Ładnie zapakowany, klasa. Zależy tylko czy osoba woli kawę czy herbatę? A może jedno i drugie. Może jakiś syrop do tego, miód. Albo własnoręcznie upieczone pierniczki. W ogóle prezenty własnoręcznie robione są urocze.

7. Kalendarz, organizer

Taki prezent jest dobry jeśli wiemy, że osoba lubi korzystać z tradycyjnych kalendarzy.

8. Film

Jeśli ktoś jest fanem filmów, taki prezent na pewno go ucieszy. Można znaleźć sporo wartościowych filmów i np. w klimacie świątecznym, albo i nie. Narnia, Dawca pamięci, Masz wiadomość, Przełęcz ocalonych, Mamma Mia 2. A może ktoś lubi stare filmy? Czasem można znaleźć nawet zestaw wszystkich odcinków czarno-białych seriali.

9. Muzyka

Choć muzykę może coraz częściej słuchamy z telefonów, to ja jednak lubię posłuchać sobie w aucie dobrej płyty (choć niestety radio odmówiło posłuszeństwa). Znacie gusta waszych najbliższych? Czego chętnie, by posłuchali?

10. Bilety na koncert, do kina, teatru

Vouchery są świetnym rozwiązaniem, bo osoba może sobie wybrać na co chce pójść. Chyba, że wiemy na jaki koncert bądź sztukę chciałaby się wybrać.

11. Od serca

Napisz każdemu, kto jest ci bliski kilka słów od serca. Słowa naprawdę wiele znaczą.

Myśl na dziś: "Uśmiech kosztu­je mniej od elek­tryczności i da­je więcej światła" (Archibald Joseph Cronin).

 

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

4

5

6

7

9

10

12

13

14

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 21.10.2019