Jak przeżyć Święta?

dodane 15:32

zdjęcie: Pixabay

A nie tylko przetrwać.

Obserwując dzisiejszy świat pędzący, w gorączce zakupów świątecznych, masy przygotowań (które nagle stają się jeszcze bardziej nerwowe) ma się wrażenie, że następnie trzeba przetrwać Święta i jakoś to będzie.  A przecież Boże Narodzenie powinno się przeżywać, a nie przetrwać i odfajkować.

Usiądź dziś na spokojnie. Zaparz sobie herbatę. Zastanów się, co można przygotować przez ten weekend. Zapisz to sobie. Kto może ci pomóc z rodziny. Nie bierz wszystkiego na siebie. Niektóre rzeczy naprawdę można przygotować razem, inne dzień wcześniej – np. nakryć stół, wybrać ubrania i je wyprasować.

Nie masz najlepszych relacji rodzinnych? Nie układaj scenariusza. Nie myśl, że wszystko pójdzie źle. Nie przejmuj się na zapas. Kreując sobie w głowie czarne scenariusze, wcale sobie nie pomagamy w przeżywaniu Świąt. Psujemy sobie tylko humor. Po prostu się staraj być w porządku, oddychaj i módl się. Nie przewidzisz, a może akurat wszystko ułoży się dobrze.

Przygotuj się duchowo. Idź do spowiedzi, jeśli jeszcze nie byłeś. Spróbuj wybrać się na przedostatnie i ostatnie roraty. Przeczytaj fragment Pisma Świętego i rozważ go.

 Poproś o pomoc Maryję. Niech wyprasza siły i spokój i radość i miłość. Niech Ta, która przynosi światu tę Największą cały czas nam towarzyszy. Ona jako nasza dobra Mama tak wiele rozumie. Prośmy Ją o wstawiennictwo. Niech nam dopomaga w przeżywaniu Narodzin Jej Syna.

Myśl na dziś: Panno Przenajświętsza! Któż by w Tobie nie pokładał ufności, gdy Ty ratujesz zrozpaczonych nawet? (Św. Bernard).

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

4

5

6

7

9

10

12

13

14

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 21.10.2019