Dla kogo bije twoje serce?

dodane 10:21

zdjęcie: Pixabay

I jak bije?

Tydzień temu miałam okazję słuchać mądrego kazania. Dwa pytania zostały ze mną. Dla kogo bije twoje serce? I jak bije?

No właśnie, dla kogo? Dla Jezusa? A może dla każdego, ale nie dla Niego. Kto jest najważniejszy dla mnie? Tak szczerze. Czy zawsze jest nim Bóg? Czy wszystkie moje działania mają na względzie Jezusa? Jak często o Nim myślę? Czy mam dla Niego czas?

Są przecież sytuacje, że powinniśmy coś robić ze względu na Jezusa, a robimy to ze względu na osobę albo uznanie, pochwałę.

Dla kogo bije moje serce?

Ile uderzeń w ciągu dnia oddaję Bogu? Jedno, dwa, sto?

Przecież tyle Mu zawdzięczamy, a są dni, że kompletnie o tym zapominamy. A może nawet mamy pretensje. Mamy wolną wolę, to my podejmujemy decyzje i musimy przyjąć za nie odpowiedzialność. Nie możemy zwalać winy na Boga, że coś nie wyszło, coś się stało, skoro On tych decyzji za nas nie podjął.

Ile razy zdarza nam się pytać Go o radę? I czekać na odpowiedź? Bo może nawet zapytaliśmy, ale nie poczekaliśmy na odpowiedź.

Ja miałam jakiś czas temu jedną decyzją do podjęcia. Była ważna i wiedziałam, że nie mogę jej podjąć pochopnie. Modliłam się. Prosiłam o wskazówkę. Przyszła. Wracał do mnie bardzo mocno jeden psalm. Do tego były rozmowy z bliskimi i przyjaciółmi. Ostatecznie podjęłam decyzję i wiem, że to była dobra decyzja, przemodlona, ze wskazówką od Pana Boga.

Dla kogo bije twoje serce? I jak bije?

Co czujesz myśląc o Bogu? Czy pamiętasz, co dla ciebie uczynił? Czy pamiętasz, że chce twojego dobra?

Dla kogo bije moje serce? Dla Jezusa? Jeśli tak, to czy potrafię dla Niego zrezygnować z grzechu, z tego co mnie od Niego oddala, zerwać z życiem, które mnie pogrąża w ciemności?

Myśl na dziś: „Kto nie chce walczyć w łączności z Jezusem Chrystusem na ziemi, nie będzie mógł się radować Jezusem Chrystusem w niebie” (św. Jan Bosko).

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

29

30

4

5

6

7

9

10

12

13

14

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 16.10.2019