A gdyby otwierać tak często Pismo Święte, jak otwieramy media społecznościowe?

dodane 09:38

zdjęcie: Pixabay

„Porządek jest rozmieszczeniem równych i nierównych rzeczy z wyznaczeniem odpowiedniego dla każdego z nich miejsca” (św. Augustyn).

Przed chwilą zobaczyłam właśnie taki obrazek z podobnym tekstem, jak w tytule.

Zdarzyło nam się kiedyś policzyć, ile razy klikamy na facebooka, instagram, twittera itd. w ciągu dnia? Ile razy sięgamy po smartfona? I jeszcze włączyć stoper, by sprawdzić, ile czasu spędzamy na przeglądaniu.

Obawiam się, że większość mogłaby mieć stan przedzawałowy widząc ilość czasu i kliknięć.

Dla porównania ile czasu spędzamy ze Słowem Bożym? Albo na modlitwie?

Czy mamy na to wydzielony czas? A może w ogóle nie mamy czasu? Albo ograniczamy do minimum?

Ciekawy byłby eksperyment: otwieram Pismo Święte za każdym razem, gdy klikam w ikonkę na telefonie facebooka, instagrama itp. I tyle czasu ile spędziłem na oglądaniu stron, tyle czasu spędzam na czytaniu Słowa.

My doszliśmy już do mistrzostwa pod względem marnowania czasu dzięki technologią, które podobno miały nam ułatwić życie i dać więcej czasu…. A tu zupełnie coś odwrotnego.

To jest jakaś plaga, telefon jest jak trzecia ręka. Idzie z nami do restauracji, knajpy, na spotkania, w domu. Ilu ludzi jednocześnie niby rozmawia, a po chwili sprawdza powiadomienia. Robimy się aspołeczni.

A przed snem ilu z nas ślęczy przed ekranem? a podobno pół godziny przed pójściem spać nie powinno się oglądać ekranów telefonów, telewizorów.

Zamiast tego lepiej wziąć do ręki Biblię (wersję papierową) i pobyć z Bogiem.

Myśl na dziś: „Porządek jest rozmieszczeniem równych i nierównych rzeczy z wyznaczeniem odpowiedniego dla każdego z nich miejsca” (św. Augustyn) .

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 24.10.2020