Bóg cię potrzebuje

dodane 15:45

„Dzień twoich urodzin jest dniem, w którym Bóg zdecydował, że świat dalej nie może istnieć bez ciebie”.

Niedawno miałam urodziny i moja znajoma wysłała mi bardzo sympatyczny obrazek z napisem „Dzień twoich urodzin jest dniem, w którym Bóg zdecydował, że świat dalej nie może istnieć bez ciebie” (Rabin Nachman z Bracławia).  

Myślę, że każdy z nas choć raz powinien dostać taką przypominajkę. A przy okazji uświadomić sobie, że mamy zadanie do wykonania tutaj na ziemi, że powinniśmy być odpowiedzialni.

Bóg powołuje każdego z nas. Do różnych zadań związanych czy to z miejscem pracy, z rodziną, z powołaniem. Ważne, by to odkryć, by się rozwijać. A przede wszystkim, by nieść Chrystusa innym. Czasem może będzie to w rozmowie, w uśmiechu, w modlitwie, w byciu tuż obok.

Dobrze sobie przypomnieć mądre słowa, których autora teraz nie pamiętam, żebyśmy żyli tak, by inni pytali nas o nasze życie właśnie w kontekście Boga. By widzieli, że Jezus jest u nas na pierwszym miejscu, że żyjemy dzięki Niemu i dla Niego.

Bóg cię potrzebuje, każdego dnia. Mamy Go nieść innym. On chce działać przez nas. Pozwólmy Mu. Ma nasze dłonie, oczy, uszy do służenia innym na różne sposoby.

Bóg stwierdził, że dalej świat bez ciebie nie może istnieć. Jakie to wyróżnienie, docenienie. Jaki potencjał w tobie widzi. My naprawdę wiele możemy. Szczególnie jeśli trzymamy się Boga. Czasem tylko nam się nie chce. Zapominamy o tym, co w życiu tak naprawdę ważne.

Napisz sobie dziś to zdanie „dzień twoich urodzin jest dniem, w którym Bóg zdecydował, że świat dalej nie może istnieć bez ciebie” i pomyśl co możesz zrobić dla innych.

Myśl na dziś: „By czynić dobrze trzeba mieć trochę odwagi, cierpliwie znosić wszystkie niedostatki, nie krzywdzić nigdy nikogo i zawsze kochać” (św. Jan Bosko).

zdj. Pixabay

 

Codziennie Kawka

REKLAMA
nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 24.10.2020